Ağbaba, Malatya'yı Yeniden Ayağa Kaldıracağız

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

          CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Allah bize nasip ederse herkes bilsin ki çok kısa sürede Malatya’yı, kent merkezini ayağa kaldıracağız” dedi. 

           Milletvekili Ağbaba, bir iş insanının desteğiyle Yeşilyurt ilçesine bağlı Konak (Banazı) Mahallesi’nde kurulan 10 konteyner işyerini esnafa teslim etti. 

         Konak Mahallesi’nde depremden etkilenen esnaf, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’dan konteyner işyeri istedi. İş insanları ile görüşen Ağbaba, bir iş insanının desteğiyle Malatya’ya getirilen konteyner işyerlerinin anahtarlarını depremden etkilenen esnafa teslim etti. 

“BÖYLE BİR YAZIM HATASI OLABİLİR Mİ?”

           Milletvekili Ağbaba, burada yaptığı konuşmada, “Malatya büyük bir deprem yaşadı ama Türkiye kamuoyuna sanki bu kent deprem yaşamamış gibi yansıdı. 2,5 aydan beri mücadele ediyorum. Malatya’nın nasıl yıkıldığını, şehir merkezinin yok olduğunu, Doğanşehir ilçemizin ve mahallelerinin, Çırmıhtı’nın, Barguzu’nun, Gündüzbey’in ve Banazı’nın nasıl yok olduğunu Türkiye’ye anlatmaya çalışıyorum.

         Çıktığım bütün televizyon programlarında ifade ettim. Maalesef AFAD, Malatya’yı hafif hasarlı illerin başında gösterdi. Tepkiler üzerine “yazım hatası” denildi. Malatya ile ilgili yazım hatası yapanların Malatyalıların deyimiyle gözü kör olsun. Böyle bir yazım hatası olabilir mi? Sonra TRT bir video hazırladı, orada da Malatya yok” dedi. 

“MALATYA TERK EDİLECEK BİR ŞEHİR DEĞİL”

       “Malatya’nın derdini biliyoruz” ifadesini kullanan Ağbaba, sözlerini şöyle sürdürdü:“ Malatya’yı adım adım gezerek, köy köy mahalle mahalle ziyaret ederek biliyoruz. Malatya’nın ayağa kalkması gerekiyor. Malatya terk edilecek bir şehir değil. Malatya, Türkiye’nin en güzel şehri. Hem tarımı hem ticareti hem de güzel insanları var, o yüzden Malatya’yı terk etmemek lazım. 

       Tek edenlere de ‘bir an önce şehrinize dönün’ diyoruz. Malatya nasıl ayağa kalkacak? Esnaf ayağa kalkarsa Malatya ayağa kalkacak. Esnaf ayağa kalkarsa Malatya canlanacak. Esnaf canlanmadığı, işyerini açmadığı ve göç ettiği sürece Malatya’nın ayağa kalkması mümkün değil.”

“MALATYA VE İLÇELERİNİ AYAĞA KALDIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

         Ağbaba, iş insanı Cenk Polat'ında katkılarıyla esnaf konteynerlerini Banazı’ya getirdiklerini kaydederek, “Konteynerleri Banazı esnafına teslim ediyoruz. Önümüzdeki günlerde Çırmıhtı’ya, Gündüzbey’e ve Malatya merkeze de imkanlarımız ölçüsünde işyerleri dağıtacağız. Malatya’yı hep beraber ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Malatya’nın ilçelerini ve mahallelerini ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Şunu bilin ki; Malatya’da hiç kimsenin sesi çıkmazken gece gündüz çalışarak, uyumadan, bazen bir enkazın önündeki ateşin başında şehrin sorunlarını dinliyoruz, dinlemeye de devam ediyoruz. 

       Elinizi vicdanınıza koyun; biz olmazsak Malatya’nın sesini kimse duymayacaktı. Akpınar, Niyazi Mısri, Turgut Temelli, Şire Pazarı, Bakırcılar Pazarı, Kasap Pazarı ve Akpınar Meydanı’nın yerinde dönüşmesi gerektiğini savunuyoruz. Allah bize nasip ederse herkes bilsin ki çok kısa sürede Malatya’yı, kent merkezini ayağa kaldıracağız” diye konuştu. 

       Vatandaşlara bir ricada da bulunan Ağbaba, “Beni buradan boynu bükük göndermeyin. Beni tek başıma göndermeyin. Arkadaşlarımla birlikte Ankara’ya gönderin ki daha güçlü gidelim ve daha çok hizmet verelim” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN