ABD Ve İsrail'e Karşı Uluslararası İntifadayı Selamlıyoruz!

PAYLAŞ
Malatya Birlik Gazetesi - MALATYA BİRLİK GAZETESİ

ABD Büyükelçiliği önünden seslenen Türkiye Gençlik Birliği (TGB), ABD'deki Filistin'e destek eylemlerini emperyalizme karşı uluslararası bir intifada olarak değerlendirdi, eylemlerin bayraktarlığını yaparak Türkiye’nin her köşesine yayacaklarını ABD Büyükelçiliği önünden ilan etti.

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), ABD Büyükelçiliği önünde, ABD'deki Filistin'e destek eylemlerine yönelik baskılara ilişkin basın açıklaması yaparak "Bu eylemler, sadece Filistin’in değil bütün mazlum milletlerin bağımsızlık bayrağıdır. ABD ve İsrail emperyalizmine karşı bir uluslararası intifa! ABD yönetimi sözde batı medeniyeti maskelerini fırlatıp attı. Hümanizmi, demokrasiyi, özgürlüğü kanlı işgallerle dünyaya ihraç etmeye kalkan ABD; kendi ülkesinde ayağa kalkan bu halk hareketini ise ezmeye kalkıyor." dedi.

Türkiye Gençlik Birliği olarak, Türkiye’de bu mücadelelere öncülük edeceklerini ve intifadanın Türkiye’deki temsilcileri olduklarını söyleyen gençler, üniversitelerde ve meydanlarda bu eylemlerin bayraktarlığını yaparak Türkiye’nin her köşesine yayacaklarını ilan etti.

'BAŞKALDIRI BUGÜN BÜTÜN DÜNYAYI YAKIP KAVURUYOR'

TGB Genel Başkanı Kayahan Çetin'in ABD elçiliği önünden yüzlerce gençle verdiği mesaj şöyle:

"Filistin’de ABD emperyalizmi ve İsrail siyonizminin işgaline karşı fitili yakılan başkaldırı bugün bütün dünyayı yakıp kavuruyor. Filistin’in bu insafsız soykırıma direnişi tüm dünyada İsrail ve onun en büyük destekçisi ABD’ye karşı halk hareketini ateşledi. ABD ve Avrupa’da üniversitelerde, sokaklarda, mahallelerde onlarca insan 'Filistin’e Özgürlük' sloganlarını haykırıyor. Bu eylemler, sadece Filistin’in değil bütün mazlum milletlerin bağımsızlık bayrağıdır. ABD ve İsrail emperyalizmine karşı bir uluslararası intifa!

'SİYONİZM GAZZE DİRENİŞİNİ TESLİM ALAMADI'

"İşte bu intifadaya karşı emperyalizmin de kanlı yanıtları var. Hamas ve bölge ülkelerinin düzenlediği saldırılar İsrail kuvvetlerini başsız ve komutasız bıraktı. Gazze’ye tonlarca bomba yağdıran Siyonizm Gazze direnişini teslim alamadı. Aksa Tufanı Harekâtı dünya dengelerini değiştirdi.

'BATI MEDENİYETİ MASKELERİNİ FIRLATIP ATTI'

"Bu saldırılarda kayıp üstüne kayıp veren İsrail başbakanı Netanyahu köşeye sıkışınca emri verdi, ABD yönetimi sözde batı medeniyeti maskelerini fırlatıp attı. Hümanizmi, demokrasiyi, özgürlüğü kanlı işgallerle dünyaya ihraç etmeye kalkan ABD; kendi ülkesinde ayağa kalkan bu halk hareketini ise ezmeye kalkıyor.

"Aslında ABD ve Batı dünyasının maskesi açıkça soykırım uygulayan İsrail’in yanında açıkça durduklarında düşmüştü. İsrail’e silah veriyorlar yetmiyor, para veriyorlar doymuyor. Şimdi de bu insanlık suçuna karşı ses çıkaran kendi halklarına karşı saldırıya giriştiler. Akademisyenler yerlerde sürükleniyor, öğrenciler joplanıyor, kelepçeleniyor, Texas’ta askerler müdahale için iniyor. ABD'nin ihraç ettiği demokrasi ve özgürlüğün çıplak gerçeklerini gördük ve görmeye devam ediyoruz.

"ABD vatandaşlarının gerçekleri söylemesinden rahatsız olan Temsilciler Meclisi başkanı Mike Johnson, Biden'a Ulusal Muhafızları kullanma çağrısı yapıyor. Bu çağrı vatandaşlarımıza silah çekelim, gerçekleri söyledikleri için hapislere atalım, sesleri kesilene kadar üzerlerinde sırtlarına basalım demek. Sözde demokrasi söylemleriyle kendi halkına işkence etmek. Fakat ABD ve İsrail dünyada direnen devletleri ve milletleri kuşattığını sansın, fakat asıl kuşatılan onlardır. ABD ve İsrail’e yönelik kuşatma artık ABD sınırlarının içindedir. Emperyalizme ve siyonizme karşı tek cephe tek yüreğiz. Bu cephe her geçen gün genişlemekte ve güçlenmektedir...

'İNTİFADA EMPERYALİZMİN KESİN YENİLGİSİYLE SONUÇLANACAK'

"Zafer kapımızdadır. Doğu Kudüs merkezli özgür ve bağımsız Filistin’i kuracağız; İsrail siyonizmini durduracağız, İkinci İsrail girişimini sözde Kürdistan’ı bölgemizde kurdurmayacağız. İntifada emperyalizmin kesin yenilgisiyle sonuçlanacak.

"Mücadelemiz sadece emperyalizmi topraklarımızdan atmayacak, aynı zamanda ABD içinde değişiklik rüzgarlarına da öncülük ediyor. Emperyalist yağmanın ezilen ve gelişen dünyanın direnişiyle adım adım geriletilmesi ve yenilmesi; artık ABD ve Batı halklarının da uyanışını tetiklemiştir.

'DEM PARTİ KAPATILSIN,

İNCİRLİK VE KÜRECİK'E EL KONULSUN'

"Türkiye bütün bu mücadelelerin gerisinde kalamaz. Filistin'in bağımsızlığı için verilecek en büyük destek bellidir: Türkiye, Suriye, Rusya, İran işbirliğiyle Suriye'nin kuzeyindeki bölücü ve yobaz terörü temizlemek. ABD ve İsrail'in kara gücü PKK'nın partisini kapatmak.

"GKRY üzerinden İsrail'e mühimmat sağladığını bildiğimiz İncirlik üssüne ve NATO'nun efendisi ABD aracılığıyla İsrail'e istihbarat sağlayan Kürecik radar üslerine TSK adına el koymak.

"Biz Türkiye Gençlik Birliği olarak, Türkiye’de bu mücadelelere öncülük edeceğiz. Kardeş Filistin halkının ABD emperyalizmine ve İsrail siyonizmine karşı başlattığı intifadanın Türkiye’deki temsilcileriyiz. Üniversitelerimizde ve meydanlarımızda bu eylemlerin bayraktarı olacağız. Ayağa kalkan büyük insanlık dalgasını Türkiye’nin her bir köşesine yayacağız."

HANZALA İLE BİRLİKTE SIRTLARINI DÖNDÜLER

TGB eylem sırasında Filistinlilerin meşhur milli işareti ve kişileştirilmesi olan karakter Hanzala ile birlikte sırtını döndü. Açıklama sırasında gençler şu sloganları attı:

"Vahed vahed Türkiye Filistin vahed”, “Kampüslerden Gazze'ye Direniş Büyüyor”, “Filistin Davası Türkiye Davası”, “Batı Asya Birliği Siyonizmi Yenecek”

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN