Çevre Günü Dolayısıyla Vali Kaban’a Ziyaret

Çevre Günü Dolayısıyla Vali Kaban’a Ziyaret Güncel

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileri ile atık yağ toplama kampanyasına katılan öğrenciler, Çevre ve Tasarruf konulu resim yarışmasında dereceye giren Öğrenci, Öğretmen ve velileri  “5 Haziran Dünya Çevre Günü” nedeni ile Vali Kaban’ı makamında ziyaret ederek kendisine çiçek verdiler.

 Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan günün önemine binaen yaptığı konuşmada, “5 Haziran Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Sıfır Atık Projesi çerçevesinde anaokulları ve ilköğretim okullarımızda atık yağ toplama kampanyası başlattık. Böylece minik yaştaki öğrencilerimize çevre bilincinin oluşması hedeflenmiştir. Katılıma destek verdikleri için başta okul öğretmenlerimize, öğrencilere ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum” dedi. 

Vali Kaban yaptığı konuşmada, “Öğretmenlerimizi ve ailelerimizi tebrik ediyorum. Böyle önemli bir konuda farkındalık oluşturacak şekilde düzenlenen etkinlikle çocuklarımızın genç yaşlarında böylesi bir bilince sahip olmaları çok önemli. Çalışarak hak ettikleri bu hediyelerin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. 

Vali Kaban, Çevre ve Tasarruf konulu resim yarışmasında dereceye giren 5 öğrenci ve atık yağ toplama kampanyasında dereceye giren 10 öğrenciye teşekkür belgesi ile birlikte bisiklet ödüllerini verdi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar