"FETÖ, Cumhurbaşkanımızı Yalnız Bırakmak İçin Oyun Oynuyor"

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "İçimizde devlet kurmaya çalışan FETÖ, şimdi de Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmak için oyun oynuyor" dedi.

Siyaset

Sosyal Politikalardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "İçimizde devlet kurmaya çalışan FETÖ, şimdi de Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmak için oyun oynuyor" dedi.

  Çalık, 24 Haziran seçimleri kapsamında AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ve AK Parti Malatya Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan ile birlikte Dilek Mahallesi'nde mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

  Çalık, AK Parti hükümetleri olarak 16 yılda hem Türkiye'ye hem Malatya hem de Dilek'e hizmet etmek için çok mücadele edip, koşturduklarını ifade etti.

  Millete hizmet etmek için koştururken aynı zamanda bir çok badireyi de milletle birlikte atlattıklarını dile getiren Çalık, "Birçok darbeler yapılmak istendi. Türkiye'nin üzerinde oyunlar oynanmak istendi. Recep Tayyip Erdoğan'a 'muhtar bile olamaz' demişlerdi. O gün biz Recep Tayyip Erdoğan milletvekili aday olmadan 3 Kasım 2002 seçimlerini tüm Türkiye olarak berabere geçirdik. O zaman 'iktidar olamazsınız' demişlerdi. 'İktidar olursanız muktedir olamazsınız' demişlerdi. İktidarın bütün yollarını kapatmak üzerede mücadele etmişlerdi ama milletimiz istedi, oylarını verdi ve Recep Tayyip Erdoğan önce milletvekili, sonra başbakan oldu ve sizin desteklerinizle, dualarınızla cumhurbaşkanı oldu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sizlere hizmet etmek için var gücüyle çalıştı. Bütün gücü, bütün varlığıyla kendini millete adadı" diye konuştu.

  İktidara geldiklerinde de önlerinin kesilmek istendiğini kaydeden Çalık, sözlerini şöyle sürdürdü: "Darbeler yapmak istediler. Darbelerle birlikte partimizi kapatmak istediler. Biz ne zaman size gelsek Dilekli hemşerilerim her zaman tam destek verdi. 12 seçim geçirdik, en son 1 Kasım seçimlerinde Dilekli hemşerilerim yüzde 68 AK Parti'ye oy verdi, 24 Haziran'da Dilekli kardeşlerim, hemşerilerim yüzde 70'le Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçecek."

  Çalık, 24 Haziran'da Dileklilerin Amerika'ya, Almanya'ya, İngiltere'ye, İsrail'e, Netanyahu'ya karşı, 'one minute' diyen Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında durmak için yüzde 70 destek vereceğini ifade ederek, "Milli ve yerli duran herkesin yanında yer almak için yapacak. Karşımızda terör örgütleri var. PKK, Türkiye ve AK Parti'nin karşısında. FETÖ, Türkiye ve AK Parti'nin karşısında. DEAŞ öyle. Bu karşımızda olan terör örgütleriyle birlikte onlara payandalık yapan HDP bizim ve Türkiye'nin karşısında. CHP, başında Kılıçdaroğlu var, terör örgütleriyle kol kola yürüyor. Türkiye'yi gidip yurtdışına şikayet ediyor. İpsiz sapsızlardan, İnce'lere kadar hepsi Türkiye'nin karşısında durmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy vereceğim ama AK Parti milletvekillerine oy vermeyeceğim'' şeklinde oluşturulmaya çalışılan algıya sert tepki gösterdi. "İçimizde devlet kurmaya çalışan FETÖ, şimdi de Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmak için oyun oynuyor" ifadelerini kullanan Çalık, bu yaklaşımın doğru olmadığını belirtti.

  Çalık konuşmasında CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye de yüklendi. Kılıçdaroğlu’nun İyi Parti’ye verdiği 15 milletvekili olayını sert sözlerle eleştiren Çalık, "Yazıktır, günahtır. Bu insanların oy aldığı seçmene ayıptır. Hiç mi ayıp bilmezsiniz? Hiç mi günah bilmezsiniz? Milletin iradesi satılamaz" diye konuştu.

  Çalık sözlerine şöyle devam etti: "Kılıçdaroğlu Deniz Baykal’ı bir kasetle gönderdi. Daha sonra karşısına Muharrem İnce çıktı. Onu da cumhurbaşkanı adayı yaparak genel başkan adayı olmasını engellemek istedi. Koltuğunu vermek istemediği birini milletimizin başına cumhurbaşkanı yapmak istiyor, Sen CHP’nin başına genel başkan olmasına layık görmediğin birini Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başına nasıl layık görüyorsun. İnce’nin cumhurbaşkanı olmayacağını biliyor, siyasetin dışına atmak için onu aday yapıyor. İnce’ye yazık siyasetten de olacak, meclisten de olacak vekillikten de olacak genel başkanlıktan da olacak. 24 Haziran’da tamam diyenlere inat durmak yok yola devam diyeceğiz."

  Memur-Sen'in Nikah Sarayı'nda düzenlediği iftar programına da katılan Çalık, burada yaptığı konuşmada,  Türkiye'nin 24 Haziran'da önemli bir seçime gideceğini kaydederek, "16 Nisan'da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne 'evet' dedikten sonra, o gün oraya bir virgül koymuştuk. Şimdi nasip olursa 24 Haziran'da o virgülün devamını getirecek ve Recep Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanı seçeceğiz. TBMM'yi de şekillendirdikten sonra noktamızı Memur-Sen olarak da Türkiye olarak da koyacağız. Yeni bir sistemle güçlü bir 24 Haziran sürecini sizlerle yaşayalım istiyoruz. Her doğum sancılı olur. 24 Haziran seçimlerinin de sancılı bir süreci taşıdığını biliyoruz. Ama bu sancılı sürecin sonunda aydınlık bir güneş, aydınlık bir gelecek, aydınlık bir Türkiye olacak ve sizlerle, memurlarımızla, kardeşlerimizle birlikte yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

  Çalık, Arguvan İlçesi'ni ziyaretinde, ilçeye bir entegre hastane yapılması noktasında görüşmede bulundu. Çalık, 'Arguvan'a 10 yataklı entegre hastanemiz hayırlı uğurlu olsun' dedi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar