AK Parti'de Seçim Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor

AK Parti heyeti, Hürriyet Parkı'nda basın mensuplarıyla sahurda bir araya geldi.

AK Parti'de Seçim Çalışmaları Tüm Hızıyla Sürüyor Siyaset

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve milletvekili adayları Ahmet Çakır, Hakan Kahtalı, Selahattin Barış Palandöken ve Vahit Atalan, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, belediye başkanları ve parti üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katılımıyla basın mensuplarıyla birlikte sahur yaptı.

  Sahur programında konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti'nin 16 yıldır millete hizmet etmek için yola çıkarken yolları açarak bugünlere geldiklerini ifade etti.

  Bakan Tüfenkci, her zaman millete hizmet ettiklerini ve millete hesap verdiklerini kaydederek, "Çok çeşitli engellemelere rağmen bugün biz yeniden millete hesap vermek, milletin önüne çıkarak geçmiş üç yılın muhasebesini yapmak ve yeniden milletimizden yetki almak üzere 24 Haziran'da sandığa gidiyoruz. AK Parti olarak bugüne kadar milletimize hep hesap verdik, her zaman hesap vermeye hazır şekilde hizmet ettik. Allah izin verirse milletimize hizmet vermeye devam edeceğiz" dedi.

  Türkiye'nin bir yol ayrımına girdiğine dikkat çeken Tüfenkci, konuşmasını şöyle sürdürdü: "16 Nisan'daki halk oylamasında milletimiz 'evet' dedikten sonra artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yolu açıldı. 24 Haziran'da gerçekleştireceğimiz seçimin de esasında kararı 16 Nisan'da verilmiş oldu. Biz, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin uygulamasını kimler yapacak 'evet' diyenler mi, 'hayır' diyenler mi yapacak onu seçeceğiz. Düşünün biz, 15 Temmuz gibi bir darbe girişimiyle karşı karşıya kaldık. Esasında Gezi Parkı'ndan başlayarak, 6-7 Ekim olaylarından tutun 17/25 Aralık yargı darbesine akabinde 15 Temmuz alçak darbeye onun karşısında milletin direnişine ve Türkiye'nin istiklaline ve istikbaline karşı yapılan bu saldırılar karşısında Türk milletinin bir tavır geliştirmesi ve bu noktada Cumhur İttifakı'nı çıkararak, milletin huzuruna gelmesi Türkiye için yeni ufukların, güçlü Türkiye'yi oluşturma noktasında yeni bir sistem değişikliğini ortaya koydu."

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ise 16 yılda 'Malatya, Türkiye'nin sağlık turizmi başkenti' olsun hedeflerinin olduğunu belirterek, Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Avrupa ve dünyada olmayan Karaciğer Nakil Enstitüsünü yaptıklarını ifade etti.

'Diğerleri konuşur, AK Parti yapar' diyen Çalık, "Onkoloji Hastanemizi Malatya'mıza kazandırıyoruz. 800 yataklı devlet hastanemiz var. İlçelerimize yaptığımız hastanelerimiz var. Şuanda hastanesiz ilçemiz kalmayacak. Kale, Kuluncak ve Doğanyol'da bir hastane yapıyoruz" dedi.

  Çalık, Basın İlan Kurumu'nun Malatya'da 2017 yılında 2,2 milyon reklam pastasını basın mensuplarıyla buluşturduğunu kaydederek, "Yüzde 20 zam yaparak o reklam pastası oranı artırıldı. Basın mensuplarına katkısı olur. Malatya'mıza verilen destekler çok önem arz ediyor. Biz, Malatya'nın ve Türkiye'nin emrindeyiz" diye konuştu.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır da Türkiye'nin daha da güçlenmesi adına 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimin büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, "AK Parti adayı olarak bugüne kadar AK Parti'nin yapmış olduğu hizmetleri, çalışmaları basın mensuplarımızın aracılığıyla kamuoyu ile paylaşmaya çalışıyoruz. Bundan önce belediye başkanı olarak 9 yıl Malatya'ya hizmet etmeye gayret ettik. Bundan sonrada nasip olursa vekil olarak yolumuza devam etmek, çalışmalarımızı en iyi şekilde yapmak istiyoruz" şeklinde konuştu.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Hakan Kahtalı ise "24 Haziran'da yapılacak olan seçimde cumhurbaşkanımızın takdiriyle bizimle beraber 6 arkadaşımızı milletvekili adayı olarak belirledi. 74 aday adayı arkadaşımız vardı. Bizlerde 16 yıldan beri partimizin kuruluşundan buyana partimize hizmet ettik. Allah nasip ederse, Malatyalı hemşerilerimizde destek verirse mecliste Malatya'yı temsil etmek için gayret edeceğiz" dedi.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Selahattin Barış Palandöken de basın mensuplarıyla ilk defa bir arada olmanın heyecanını yaşadığını ifade ederek, "İnşallah Rabbim bizi mahcup etmez ve güzel şeylere vesile olur" dedi.

  Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise büyükşehir belediye başkanı olarak Malatya'ya hep birlikte hizmet etmenin gayreti içerisinde olacaklarını söyledi. Polat, "Malatya'mızın listesi, çok güçlü bir liste. İnanılmaz güçlü bir liste. Öyle bir liste ki bir kere bakanımız var, bu çok önemli. Malatya'mız için bir kuvvet. Genel Başkan Yardımcımız var, aynı şekilde Malatya'mız için listenin güçlülüğü adına önemli. 9 yıl belediye başkanlığımızı yapmış bir başkanımız bar listede. Yine bu teşkilatın birçok kademesinde yer almış, son 4 yıl il başkanlığı yapmış bir başkanımız var" diye konuştu.

  AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ise milletvekili adaylarına başarılar dileyerek, seçimin Malatya, AK Parti ve Türkiye'ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

MAHALLE TOPLANTILARI

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Yeşilkaynak Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalle toplantısına Çalık'ın yanı sıra AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'da katıldı.

  Mahalle toplantısında konuşan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, "Önümüzde Türkiye'nin demokrasi hayatında, cumhuriyet tarihinde en önemli seçimi var. Biz bu seçimde sadece Türkiye için değil, tüm dünyada mazlumlar, ezilenler, Türkiye'ye umudunu bağlamış olanlar için bir lider olan cumhurbaşkanımızın elinin güçlendirilmesi için gayret gösteriyoruz. Burada parti ya da kişiler önemli değil ülkemizin, çocuklarımızın ve bizi umut bağlayanların geleceği için destek istiyoruz" dedi.

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise Malatya'da bir değişim sürecinin yaşandığını belirterek, "Görev değişimiyle birlikte hızlı bir şekilde bir planlama yaparak tekrardan hızlı bir şekilde hizmetlerimizin aksamaması için yapılanma oluşturduk. Hizmetin aksamaması için gayret gösteriyoruz. Bir seçim sürecine girdik. Türkiye, Malatya'dan başlayarak bir değişim sürecine girdi. İnşallah Malatya'daki bu değişim Türkiye'ye de yansıyacak ve 24 Haziranla birlikte bunu çok hızlı bir ivme olarak göreceğiz" diye konuştu.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık da Türkiye'de 12 seçimde Malatya'nın AK Parti'ye büyük destek verdiğini ifade ederek, "Başımızda yüzyılda bir gelecek bir lider var. Binlerce kere şükürler olsun. Tam 16 yıldır size hizmet ediyoruz. İlk partimiz kurulduğunda 14 Ağustos 2001'de cumhurbaşkanımız o zaman milletvekili bile olamazdı. Bırakın milletvekilini, 'muhtar bile olamazsın' demişlerdi. Şimdi Türkiye'nin baş muhtarı Recep Tayyip Erdoğan. Sizler ondan desteğinizi hiç esirgemediniz. Allah sizin tuttuğunuzu altın eylesin. Onun karşısına dikilen uluslararası güçlere, terör örgütlerine, Türkiye'deki yerli işbirlikçilerine en güzel cevabı siz verdiniz. Benim sevdam dediğim Malatya'm ve Türkiye verdi" dedi.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayları Ahmet Çakır ile Vahit Atalan, Kiltepe Mahallesi'nde vatandaşlarla bir araya geldi.

  Toplantıda konuşan AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Vahit Atalan, "Şuana kadar güzel çalışmalar yaptık. Bu güzel çalışmaları Malatya'mızda sürdürmek istiyoruz. Ana, ata ocağımıza hizmet etmek istiyoruz" dedi.

  AK Parti Malatya Milletvekili Adayı Ahmet Çakır ise 24 Haziran'da gerçekleştirilecek olan seçimin Türkiye için dönüm noktası olduğunu ifade ederek, "Türkiye, Parlamenter Sistem'den Cumhurbaşkanlığı Sistemine geçiyor. Burada geçişteki esas amaç; Türkiye'nin daha hızlı karar alabilmesi, daha dinamik bir yapıya dönüştürülebilmesi, bürokrasinin azalması, daha hızlı hareket eden ve daha çabuk karar alan güçlü bir liderle inşallah bu süreci bizim geçirmemiz önemli. Sizlerde bizlerde Türkiye'nin hangi yollardan, hangi süreçlerden çok iyi biliyoruz. AK Parti kurulalı 17 yıl oldu. Gerçekten her türlü saldırıyla karşı karşıya geldik. Sadece içeriden yapılmak istenen darbe girişimleriyle de değil, dış güçler Türkiye'nin üzerinde inanılmaz bir baskı oluşturuyor ama Türkiye bugüne kadar bu baskıların hepsini atlattı. Cumhurbaşkanımızın onurlu ve dik duruşuyla bütün sıkıntıları atlattık" şeklinde konuştu.

  Çakır, Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozduklarını belirterek, şunları söyledi: "Türkiye'miz üzerinde oynanan oyunlardan bir tanesi de 15 Temmuz'du. 15 Temmuz'u da atlattık. PKK'yla mücadelede hem içeride hem de dışarıda ciddi mesafeler aldık. DEAŞ örgütünün en büyük saldırıları Türkiye'ye oldu. Neticede hem içerideki yapılanmasıyla hem de dışarıdaki yapılanmasıyla mücadele yapıldı. Şuanda da ekonomik bir saldırı var. Bu saldırıların var olacağını biliyoruz. Türkiye güçlenmezse, onların vesayet yapısını kabul ederlerse bu saldırılar olmayacak ama Türkiye onların arkasına takıldığında neler olduğunu biliyoruz. Bugün ekonomik saldırı var ama ekonomik değerlerimiz son derece sağlam. Türkiye ekonomisi sağlam ve Avrupa'daki gelişmiş ülkelere bakıldığında makro düzeyde en güçlü ekonomik altyapısı olan ülkelerin başında Türkiye geliyor."

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar