Malatya’da Ramazan Geceleri Devam Ediyor

On bir ayın sultanı Ramazan ayı Malatya’da bir başka yaşanıyor.

Malatya’da Ramazan Geceleri Devam Ediyor Güncel

Akın, Kudüs temamız devam ediyor…

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında organize edilen Malatya Ramazan Geceleri teravih namazı sonrası farklı etkinliklerle devam ediyor.

Malatya Ramazan Geceleri her gün farklı ilahi ve ezgi sanatçıları ile Malatya’daki Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) ağırlıyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yanı Fuar alanında gerçekleşen Malatya Ramazan Geceleri, Ramazan ayının ruhuna uygun bir şekilde, Kuran- ı Kerim, ilahi, marş, ezgi, tasavvuf müzik dinletisi, şiir okuma, tiyatro, sohbet ve söyleşi gibi etkinlikler ile gerçekleşiyor.

Malatya Ramazan Gecelerine büyük ilgi

Her gün birbirinden değerli sanatçıların sahne aldığı Malatya Ramazan Geceleri programlarında ilahi ve ezgi sanatçıları Celalettin Ada, Esat Aydoğan, Murat Belet, Emrah Güneş sahne aldılar. Okudukları ilahi ve ezgilerle herkesin gönlünü mest ettiler.

Akın: Kudüs temamız devam ediyor.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın; “On bir ayın sultanı Ramazan ayını gerçek anlamıyla idrak etmek ve ramazan ruhunu anlamak ve yaşamak, bir nebzede olsa katkı sağlamak için Malatya’da Ramazan Geceleri, dini yayınlar fuarı düzenliyoruz. 7. Malatya Anadolu Kitap ve kültür Fuarımızda olduğu gibi, Malatya Ramazan Geceleri programlarında “Kudüs” temamız devam ediyor. Fuar alanında Kudüs temalı fotoğraflarlar ve resimler sergileniyor” dedi. 

Malatya Ramazan Çarşısı  

Malatya Ramazan Çarşısının Ramazan'a ayrı bir renk kattığını ifade eden Akın, Ramazan Çarşısında kitap stantları, değişik illere ait yöresel ürün stantları, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcilerinin stantları yer alıyor. Türkiye'nin farklı bölgelerinde gelen yöresel ürünler sergilenip satışa sunuluyor. Geleneksel tatların ve iftariyelik - sahurluk ürünlerin yer aldığı çarşıda, peynir, zeytin, helva, lokum, zeytinyağı, tarihi osmanlı macunu, hediyelik eşya v.b ürünler satılıyor.    

Geleneksek Şerbet İkramlarımız devam ediyor

Akın, Geleneksel olarak yaklaşık 8 yıldır devam eden şerbet ikramımız bu yılda merkez PTT binamız önündeki şerbet çeşmesinde teravih namazından önce ve sonra Malatyalı hemşerilerimize şerbet ikramımız devam ediyor.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar