Malatya AK Parti İl Başkanlığından Görev Değişimi

AK Parti'de Kan Değişimi AK Parti Malatya İl Başkanlığı görev değişikliği yapıldı.

Malatya AK Parti İl Başkanlığından Görev Değişimi Güncel

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri aday adaylığı süreci dolayısıyla Ak Parti İl Başkanlığı görevini vekâleten Hakan Kahtalı ’dan alan Mahmut Üner Özer, görevi yeni İl Başkanı ve eski Milletvekili İhsan Koca’ya devretti.

 

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatlarıyla Ankara’ya çağrılan Koca, Ak Parti İl Başkanlığı görevine getirildi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Genel Merkezin talimatıyla İl Başkanlığına getirilen Eski Milletvekili ve yeni Ak Parti İl Başkanı İhsan Koca, görevi vekâleten sürdüren Mahmut Üner Özer’den devraldı. Ak Parti İl Başkanlığında yapılan devir teslim toplantısına İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ile partililer katıldı. Toplantı da konuşan yeni İl Başkanı Koca, “birinci önceliğimiz Malatya’mıza hizmettir.

 

Malatya’mıza hizmet ederken, partimize ve dolayısıyla ülkemize de hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Göreve gelmek benim için de bir sürpriz oldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’ya çağırdı ve bu görevin zorluklarını düşünerek bunu kabul ettim. Her birimiz birer teşkilat mensubu olarak, makam mevkiinin gelip geçici olduğunu, önemli olanın kalıcı bir sada bırakabilmek olduğunu hepimiz bunu idraki içerisindeyiz” dedi.

 

Ak Parti’nin kuruluş aşamasından bu yana parti içinde her türlü görevi üstlendiğini dile getiren İl Başkanı İhsan Koca, görevi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın direktifleriyle aldığı belirtti. Koca yaptığı konuşmada, “Partimizin kuruluş aşamasından bugüne kadar elimizden geldiğince yönetim kurulu üyesi, il başkan yardımcılığı, il başkanı ve bir dönem nasip oldu milletvekili olarak Malatya’mıza partimize, Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmetlerinden bir nebzesini Malatya’ya kazandırabilir miyiz gayreti ile çalışmıştık. Ve 2011’de Milletvekilliğim sona erdiğinde de yine partimizin emrinde düz bir üye olarak partimizin verdiği her göreve hazır bir şekilde yine elimizden geldikçe gayret göstermeye çalıştık.

İl başkanlarımızın hepsine kendilerine emirlerinde olduğumu her zaman ifade etmişimdir. Onlarda uygun gördükleri, katılmamız gerektiği programlara bizleri davet ettiklerinde bizler de o programların hepsine iştirak etmişizdir. Bugün de Mahmut abinin ifade ettiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla genel merkez teşkilat başkanlığımızın da uygun görmesiyle bu zor seçim döneminde daha önce dönemde Sayın Hakan Kâhtalı başkanımızın yüksek tuttuğu çıtayı teslim almak nasip oldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın layık ve uygun gördüğü bu görevi hep birlikte teşkilat mensuplarımız ve belediye başkanlarımızın da el birliği ile yerine getirme gayreti içerisinde olacağız. Sonuç itibari ile Malatya’da yaşıyoruz, birinci önceliğimiz Malatya’mıza hizmettir. Malatya’mıza hizmet ederken, partimize ve dolayısıyla ülkemize de hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Her birimiz birer teşkilat mensubu olarak, makam mevkiinin gelip geçici olduğunu, önemli olanın kalıcı bir sada bırakabilmek olduğunu hepimiz bunu idraki içerisindeyiz. Bu idrak ile yola devam diyoruz.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, onun önderliğinde ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de Cumhuriyet tarihinin bir dönüm noktası olduğu bilinciyle yola devam diyoruz. Bu görevlendirmenin başta Malatya’mıza, partimize ve elbette teşkilatımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadesini kullandı. Görevi İhsan Koca’ya devreden eski İl Başkan vekili Mahmut Üner Özer, görev süresince çalıştıklarını belirterek şunları ifade etti, “24 Haziran’da yapılacak olan seçimler için yoğun bir çalışmamız var. En son olarak Hakan Kâhtalı beyefendi il başkanlığı görevini sürdürmekteydi.

Yapılacak olan Milletvekilliği seçimleri hasebiyle aday adayı olmak amacı ile istifa etmişti. Bu sebeple siyasi ve hukuki işler başkanı olarak teşkilata il başkanlığı yapması gereken ben, Mahmut Üner Özer kardeşiniz, vekâleten il başkanlığını bu ara yürüttüm. Bu süreci çok iyi değerlendirmeye çalıştık.

 

Çünkü üzerimizde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemizin ve mazlumların İslam coğrafyasının yükü omuzlarımızdaydı. Siz değerli teşkilatımızla birlikte il Başkanlığına vekâleten bende hizmeti yapmaya gayret ettim. Sayın il Başkanımız Cumhurbaşkanımızın teveccühü ve genel merkezimizin de ataması ile dün akşam itibari ile Malatya İl Başkanlığına görevlendirilmiştir. Avukat İhsan Koca ağabeyimiz, partimizin kuruluşundan itibaren emeği geçen, il başkanlığımız yapan ve bir dönem Malatya Milletvekilliği yapan Kıymetli ağabeyimiz atandı. İl Başkanlığı ve Milletvekilliği döneminde ilimize çok büyük katkılara sağlamaya gayret eden bir kişiliğe sahip olan ağabeyimizdir. Bu atamasının ülkemize, milletimize, ilimize ve siz teşkilatımıza hayırlı olmasını niyaz ediyorum”

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar