Marasalı, İsrail ve ABD’ ye Tepki Gösterdi

Saadet Partisi Malatya İl Başkanımız Osman Marasalı Amerika Birleşik Devletlerinin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve Kudüs’te yaşanan Olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Marasalı, İsrail ve ABD’ ye Tepki Gösterdi Siyaset

Osman Marasalı yaptığı açıklamada İsrailin badigartlığını üstlenenAmerikanın arkasındaki birtakım işbirlikçi Müslüman ülkelerinin de yardımlarıyla 14 Mayıs’ta Büyükelçiliği Kudüse taşıma kararını bugün gerçekleştirmiştir. Bu kabul edeceğimiz bir olay değildir.

 Amerika taşıma kararını açıkladıktan sonra İslam İş Birliği Teşklilatı toplanmış ama aldığı kararla Kudüs’ü Doğu ve Batı Kudüs diye ikiye ayırmıştır. Bu karar son derece yanlıştır.

ABD nin aldığı karar gibi Doğu Kudüs Batı Kudüs kararını da tanımıyoruz.

Kudüs’ün Doğusu Batısı olmaz. Kudüs bir bütün olarak islamındır ve Filistin’in başkentidir. İslam İş Birliği Teşkilatı Dönem Başkanlığı Türkiyededir.

 

Hükümetimizi hakkıyla bu görevi yerine getirmeye davet ediyoruz. İslam ülkeleri ABD ile stratejik ortaklıktan, müttefiklikten derhal vazgeçmelidir. İslam birliğinin kurulmasına olan ihtiyaç bugün her zamankinden çok daha ehemmiyet arz eder hale gelmiştir. ABD yönetimi Büyük israilin kurulmasına yönelik israilin önündeki engelleri kaldırma yolunda eli kanlı olaylara başvurmaktan çekinmemektedir.

 

 İslam ülkelerinin parçalanmışlığı bu Siyonist çetelerin işini kolaylaştırmaktadır.

Siyonizmin yüz yıllık planları 1997 de iktidar oluşumuzla bozulmuştur. Ancak Siyonistler bu emellerinden hala vazgeçmemişler İslam dünyasını kan gölü haline çevirmişlerdir. Nasıl 1997 de bu planları bozduysak 24 Haziran da Bu ülkede Bilgelik kazanacak ve Bilge Başkan bu planları, bu oyunları bozacaktır.

Biz Saadet partisi olarak Filistin’in Başkenti olan özgür Kudüs’ün mutlaka gerçekleşeceğine inanıyoruz.

 

Ahdimiz olsun ki Kudüs mutlaka kurtulacaktır.!

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar