Gül, Milliyetçi Hareket Partisinden Adaylığını Açıkladı

Gül, Milliyetçi Hareket Partisinden Adaylığını Açıkladı Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisinden Milletvekili Aday Adayı Olan Erol Gül, Konuşmasında Şöyle Dedi.

 Gül, Milliyetçi Hareket Partisi’nin şanlı, şerefli, siyasi mazisinde; Çekilen çileler, ödenen bedeller, katlanılan badirelerden sonra hamdolsun bugün Cumhur ittifakı ile milli iradenin tamamını kucaklayacak bir seviyeye ulaşmış durumdayız.

15 Temmuz hain feto darbe girişimi olduğu gece Sayın Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi hepinizin malumu olduğu üzere hiç tereddüt etmeden darbecilere karşı en sert açıklamayı yapmış ve Demokrasiden, Millet iradesinden yana taraf olduğunu ilan ederek milletimize güç vermiştir. Milletimize verdiği gücün yanında Türkiye üzerine kirli, hain emeller besleyenlerin hesaplarınıda kursaklarında bırakmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi;

15 Temmuz sonrası 7 Ağustos’ta Yenikapı da inşaa edilen milli ruhun tesis edilmesine büyük katkı sağlamış ve bu konuda da en samimi duruşu sergilemiştir.

Türkiye’mizin emperyal kuşatmaya maruz kaldığı bu saldırılar karşısında Türkiye’mize yaşatılmak istenen “Beka” sorunu Cumhur ittifakının zaruretini ortaya koymuştur.

Bu milli ittifakı ortaya koyan ve fazlası ile gayret gösteren Milliyetçi Hareket Partisi ve Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendiye karşı Türk Milleti; 24 Haziran seçimlerinde teveccüh göstereceğine inancımız tamdır.

Cumhur ittifakına zemin hazırlayan 7 ağustos ruhu 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan halk oylaması ile iradenin tecellisi olmuştur.

Türkiye üzerinde şer niyetler besleyen tüm unsurlara karşı milli irade, çıkar göstermeksizin bütünleşmiş Türkiye’mizin her noktasında varlık bulmuştur.

Kıymetli basın mensupları değerli katılımcılar;

Bu gelişmeler gösteriyor ki Milliyetçi Hareket Partisi ve liderimiz Devlet Bahçeli beyefendi “Önce Ülkem ve Milletim sonra Partim ve Ben” Anlayışını bir kez daha Türk Milletine ifade etmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin bu ilkeli, samimi ve vizyoner duruşu 24 Haziran seçimlerinde Milletimizin teveccühüne mazhar olacaktır.

Bu anlamda Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilkeleri ve duruşu ekseninde içinizden bir kardeşiniz, bir hemşeriniz, olarak bende Malatya’mızdan Millet Vekili aday adayı olduğumu ifade ediyorum.

Malatya’mız da partimize bu yoğunlukta aday adayı müracaatı olması bizleri de fazlası ile memnun etmiştir.

Malatya’mızın temel sorunlarına çözüm odaklı ve metotlu çalışmalar ile katkı sağlayacağımızın sözünü vermek istiyorum. Dünya kuru kayısı üretiminin %70 ine sahip olan Malatya’mız bu emeğin iktisadi karşılığını alamaz duruma gelmiş ve sahipsiz bırakılmıştır. Uluslar arası kayısı lobisi oluşturma ve ülkemize Malatya’mıza katkı sağlama adına gayretli olacağız.

İlimizde 30 bin bandına yaklaşan işsizlik sorunu ve buna bağlı olarak artan suç oranları ile karşı karşıyayız. Yeni istihdam alanları oluşturulması için çaba sarf edeceğiz.

Katma değer oluşturacak entegre tesislerinin ilimizde tesis edilmesi için gayretli olacağız.

Entegre ve damızlık hayvancılığının daha güçlü desteklenmesini ilçeler bazında orantılı olmasının takipçisi olacağız.

Cazibe merkezleri programı kapsamında ilimizin ciddi anlamda desteklenmesini sağlayacağız.

Sosyal barışın tesis edildiği, Malatya’mız da: iktisadi kalkınma ve sosyal refah anlamında mücadeleci olacağımızın sözünü veriyorum dedi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar