İbrahim Şahin MHP’den Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu

24 Haziran Erken Genel Seçimleri öncesinde yoğunluğun yaşandığı partilerden biri olan MHP’de aday adaylığı başvuruları sürüyor.

İbrahim Şahin MHP’den Aday Adaylığı Başvurusunda Bulundu Siyaset

24 Haziran Erken Genel Seçimleri öncesinde yoğunluğun yaşandığı partilerden biri olan MHP’de aday adaylığı başvuruları sürüyor. Bu kapsamda İbrahim Şahin, MHP’den Malatya Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

  MHP Malatya İl Binasında düzenlenen başvuru töreninde konuşan İl Başkanı Ramazan Bülent Avşar, sözlerine 3 Mayıs Türkçülük Gününüzü kutlayarak başladı. 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için genel merkeze adaya adaylarının başvurularının sürdüğünü anımsatan Avşar, “Aynı zamanda şunu belirtmek isterim ki, şuana kadar partimize çok yoğun bir katılım ve müracaat vardır. Bu tablo aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partisine yapılmış muazzam bir alaka sevgi ve desteğin varlığını göstermektedir.  Bu günde Sayın İbrahim Şahin hocamız genel merkezimize müracaatını yapmıştır.  Hocamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

MHP Milletvekili Aday Adayı İbrahim Şahin is, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı kutladıktan sonra özgeçmişinden bahsetti. Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Milletvekilliği seçimleri için milletin meclisinde bu millete daha iyi hizmetler yapabilme düşüncesiyle yola çıkmış bulunuyorum. Ülkemizin ve Türk dünyasının içinde bulunmuş olduğu bu geçiş dönmelerinde ülkemize olan dış güçlerin kuşatma hareketlerini kırmak için davamı biliyorum ve güveniyorum. Özellikle milli eğitimin içinden geldiğim için Türk milli eğitimin millîlikten zaafa uğramamasını elimden geldiği kadar meclis çatış altında Allah nasip ederse bunların düzeltilmesi için çaba sarf edeceğim.  Eğitim için liseyi birlikte üniversiteye girmek isteyen öğrenci kardeşlerimize bunların açık üniversite yüksek engel diye bir projem var herkes istediği üniversiteye geçebilecek ancak sınıf geçme notu şeklinde en az 70 puan sınırlaması olacak. Bunu sunacağım inşallah. Malatya’nın son 16 yıldır doğru dürüst hizmet alamaması yine Malatya’nın 6 tane milletvekili vardı ama sanki hiç milletvekili yokmuş gibi hiç bir hizmet alamamıştır. Söz veriyorum Allah izin verirse geçmiş 16 yıllık mesafeyi kapatmaya çalışacağım.

Ertuğrul Gazi’nin emini gibi gök gürsün, kızıl çıksın ki ben Malatya’nın dertlerini her zaman meclise sunacağım. Türk milliyetçilerinin devlette hak ettiği yerler içinde saygınlığı kazandırmak en büyük amaçlarımdan biri. 400 çadırlık kayı boyunda bir imparatorluk çıkıyorsa bir Milliyetçi Hareket Partisi camiasında da mecliste çoğunluk çıkmalı. Bu düşüncelerle bu yola baş koydum, eğer genel merkezimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin direktifleri ve rehberlikleri doğrultusunda bu davanın bir neferi olarak sonuna kadar varım. Bu duygu ve düşüncelerle adaylıkta bulundum.”

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar