Başkan Polat’tan Berat Kandili Kutlama Mesajı

“Kandiller, Cenab-I Allah’ın Affına Sığınmak İçin Fırsattır”

Başkan Polat’tan Berat Kandili Kutlama Mesajı Güncel

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “Gönüllerimize ilahi bereket ile rahmet bahşeden ve on bir ayın sultanı Ramazan Ayının müjdecisi Berat Kandilini idrak etmenin sevinç ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında; “Berat Gecesi, Allah’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma kapılarını araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetlerin kat kat fazla mükâfatlandırıldığı bir zaman dilimidir.

Yüce rabbimizden bu mübarek gecede yapılan ibadetleri, edilen duaları dergah-ı izzetinde kabul ederek bütün İslam alemine rahmet kapılarını açmasını, huzur, mutluluk ve esenlik vermesini diliyorum. On bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’nin İslam Âleminin günahlarından kurtuluşuna, kardeşlik ve hoşgörü ortamının gelişmesine, güçlenmesine vesile olması en büyük temennimizdir.

Günahlardan kurtuluş için bir vesile olarak görülen Berat Kandili, Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna gecelerden birisidir.

Bu vesileyle; bütün hemşerilerimin Berat Gecesi’ni kutluyor, günahlarımızdan arınmamıza vesile olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar