MASTÖB’den Eğitim’e Ve Bilim’e Büyük Destek

MASTÖB “ Malatya Bilim ve Sanat Günleri “ kapsamında alınan 13 İlçeye 13 Teknolojik Teleskopları Teslim Etti.

MASTÖB’den Eğitim’e Ve Bilim’e Büyük Destek Güncel

MASTÖB “ Malatya Bilim ve Sanat Günleri “ kapsamında alınan 13 İlçeye 13 Teknolojik Teleskopları Teslim Etti.

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Merkez Kadın Kolları ve Malatya Şube Yönetimi ve Kadın Kolları, İstanbul’da düzenlenen “ Malatya Bilim ve Sanat Günleri “ kapsamında yapılan kermeste toplanan gelirle Malatya’nın 13 İlçesine 13 tane son teknolojik Teleskopların teslimatlarını gerçekleştirdi.

MASTÖB ve Malatya İl Müdürlüğünün öncülüğünde Malatya’nın 13 İlçesinde ki 13 Okula Modern ve Teknolojik Teleskopların tesliminde konuşan Malatya İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Malatya’mızın çok kıymetli Sivil Toplum Örgütü MASTÖB çok büyük bir duyarlılık göstererek Eğitime ve Bilime ciddi katkılar sunmuşlardır. Böyle güzel bir organizasyonu düzenleyen Başta MASTÖB Genel Başkanı Adil Gevrek Beye, MASTÖB Kadın Kolları, Malatya Şubesi Yönetim Kurulu ve Üyelerine şahsım ve kurumum adına teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah bundan sonrada birlikte Eğitim için birçok projede birlikte çalışırız. Bugün bur da öğrencilerimizin ve sizlerin mutluluğu gözlerinizden okunuyor olması bizleri de ayrıca mutlu etti diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

MASTÖB Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi ve “ Malatya Bilim ve Sanat Günleri “ Koordinatörü Özge Özçelik ise böyle bir projenin gerçekleşmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimizin Bilime ve İlime bu denli meraklı olmaları ayrıca bizleri çok mutlu etti. Bu projede birlikte çalıştığımız tüm MASTÖB Ailesine çok teşekkür ediyorum. Özellikle Kadın Kollarımıza çok teşekkür ediyorum projenin ilk gününden Teleskopların teslimine kadar çok özverili çalıştılar ve emek harcadılar. İnşallah MASTÖB’ün bu gayretleri Malatya’dan geçmişte olduğu gibi bundan sonrada büyük insanlar çıkarı, İlim Adamları, Bilim Adamları, Fikir Adamları çıkarır diye umut ediyorum dedi.

MASTÖB) Kadın Kolları Başkanı Canan Altıntaş Barbaros, İstanbul’da düzenlediğimiz Malatya Bilim ve Sanat Günleri muhteşem bir organizasyonla gerçekleştirildi. Bir birinden değerli insanların katılımcı ve konuşmacı olarak katıldığı, etkinlik 7 gün sürdü ve çok yoğun katılım olmuştu. Düzenlediğimiz kermeste elde ettiğimiz gelirle Teleskoplarımızı alıp bugünde bunların burada teslimatını gerçekleştirdik.   Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz ise yaptığı açıklamada bizler MASTÖB olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar Malatya için elimizden gelen tüm gayreti gösterdik.  Bu Projeden önce yine öğrencilerimize, Okul malzemesi, giyecek ve teknik malzeme desteği verdik. Bu topraklar Tarihten bugüne kadar Battalgazi’ler, Niyazi Mısri’ler, Özal’lar, İnönü’ler, Kemal Sunal’lar, Cevat Paşalar, Ahmet Kaya’lar Kısacası her alanda birçok Dünyaca ünlü isimleri yetiştirdi yetiştirmeye de devam edecektir. Bu projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar