Jandarmanın Başarılı Çalışmaları Devam Ediyor

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; 17 – 24 Nisan 2018 tarihleri arasında meydana gelen.

Jandarmanın Başarılı Çalışmaları Devam Ediyor Asayiş

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde; 17 – 24 Nisan 2018 tarihleri arasında meydana gelen.

Terör suçları kapsamında;       

İcra edilen yol kontrol ve aramasında PKK/KCK terör örgütüne üye olmak suçundan yakalama kararı bulunan M.Y. isimli (1) şüpheli şahıs yakalanmış,  çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanarak cezaevine teslim edilmiştir.

Kaçakçılık Olaylarında;

Yapılan istihbari ve operasyonel faaliyetler neticesinde şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan bir otobüse yakıt amaçlı madeni yağ dolumu esnasında suçüstü yapılarak, iş yerinde yapılan aramada (2520) litre madeni yağ, (306) litre gaz yağı, (108) litre madeni yağ ve gaz yağı karışımı ve (36) litre kaçak mazot geçirilmiştir. Olayla ilgili A.Ö., Y.Ö. ve N.Y. isimli (3) şüpheli şahıs  ifadesinin alınmasına müteakip serbest bırakılmıştır.

Asayiş olayları ve önleyici hizmetler kapsamında icra edilen yol kontrol ve aramaları ile trafik denetimlerinde;              

21 Nisan 2018 tarihinde Malatya İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında (23) uygulama noktasında (272) Jandarma personelinin katılımıyla “Malatya Güven ve Huzur Uygulaması-3” faaliyeti icra edilmiştir. Faaliyet kapsamında (110) umuma açık iş yeri ve (1473) araç kontrol edilmiş, (3.951) şahsın sorgusu yapılmıştır.  İcra edilen faaliyetler neticesinde (10) aranan şahıs yakalanmış, trafik kurallarına uymayan (42) araç sürücüsüne cezai işlem uygulanarak (32) araç trafikten men edilmiştir.

Jandarma Trafik Timlerince Doğanşehir ilçesi Polat Vaiz Şahin ortaokulunda (36) öğrenci, Pütürge ilçesi Bakımlı ilkokulunda (33) öğrenci olmak üzere toplam (69) öğrenciye trafik kuralları hakkında eğitici seminer faaliyeti icra edilmiştir.

Toplam (40.722) kişinin sorgulaması yapılmış, sorgulama neticesinde (48) aranan şahıs yakalanmıştır.

Trafik timleri tarafından 17 - 24 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılan uygulamalarda;

                        (7.712) araç kontrol edilmiştir.

                        Trafik kurallarına uymayan,

                        a.  (309) araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmış,

                        b.  (133) araç trafikten men edilmiş,

                        c.  (30) okul servis aracı,

                        d.  (73) işçi servis aracı kontrol edilmiştir.

Malatya İl Jandarma Komutanlığınca, emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanmasına yönelik olarak her türlü suç unsurlarıyla etkin mücadeleye aralıksız devam edilmektedir.  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar