Abdulkadir Yiğit Başarıdan Başarıya Koşuyor

Uluslararası Komite Başkanı ve Antrenör Abdulkadir Yiğit, Başarıdan başarıya koşuyor.

Abdulkadir Yiğit Başarıdan Başarıya Koşuyor Güncel

Uluslararası Komite Başkanı ve Antrenör Abdulkadir Yiğit, Başarıdan başarıya koşuyor. Yiğit, Yaptığı açıklamasında, “Bu çalışmalarımızı başarılı bir şekilde Malatya’mızda devam etmekteyiz” dedi.

Türkiye Wushu Federasyonu çatısı altında 2016 yılında Jeet Kune Do faaliyetleri resmiyete girmiş olmakla beraber, bu branş’ da spor akademisine, polis okullarına aday çıkarmada kolaylıklar sağlamaktadır.

 Jeet Kune Do faaliyetlerinde resmi sporcu lisansı sahibi olan öğrenciler ulusal ve uluslararası müsabakalara da girebilmektedir.

Diğer taraftan Jeet Kune Do (JKD ) branşında üstün başarı elde eden sporcularımızdan 2017 yılkında Sri Lanka’da yapılan Asya şampiyonasına götürdüğümüz iki sporcumuz iki altın getirirken,12-18 Mart 2018 yılında Bankok Thailand’da bir müsabıkla katıldığımız Dünya şampiyonasında öğrencimiz dünya birincisi olmuştur.

Uluslar arası İlişkiler Komite başkanı Ben Sisuk Abdulkadir Yiğit görevim gereği 13-14 23018 tarihinde Kocaeli (İzmit) de düzenlenen Ortadoğu ve Arap ülkeleri federasyonu Başkanı Rabeh Hamza ile beraber gelen heyete Arapça sunulan JKD gelişim seminerinde hem tercüman hem de resepsiyon başkanı olarak görev yapıp memleketime döndüm.

Resmi olmadığımız dönemlerde bu branşa ilgi azlığı sporcu lisansı çıkaramadığımdan, müsabaka düzenleyemediğimizden ve ayrıca spor akademisine bu branşa üzerinden giremediklerin idi. Ancak şuan, resmileşmemizle beraber, Bruce Lee’nin kendi ürettiği bu JKD sistemi eğitimi ve faaliyetleri Sisuk Abdulkadir Yiğit tarafından şuan Malatya’mız da hızla bir şekilde devam etmektedir.

Haber & Fotoğraf: www.malatyabirlikgazetesi.com

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar