Çalık, Türkiye Büyümeye, Milletiyle Güçlenmeye Devam Ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bu kadar oynanan oyunlara rağmen Türkiye büyümeye, milletiyle güçlenmeye devam ediyor.” dedi.

Çalık, Türkiye Büyümeye, Milletiyle Güçlenmeye Devam Ediyor Güncel

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, “Bu kadar oynanan oyunlara rağmen Türkiye büyümeye, milletiyle güçlenmeye devam ediyor.” dedi.

Çalık, Malatya programı kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısına katıldı. Çalık, “Bütün şehirleri gezerken, fiziki yapılarını görürken, sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışlarımızı da yerinde incelerken ben Malatya’daki belediyecilik anlayışı ile bir kez daha gurur duyduğumu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Daha önce sadece 2 bin kilometre karelik bir alana hizmet eden Malatya Belediyesi, şuanda 12 bin kilometrekareye hizmet ediyor. Bin kilometrelik yol ağını 13 bin kilometrelik yol ağına çıkartmış vaziyette. Alt yapı ve su hizmetler için, içmesuyuna sağlıklı erişim için tam 330 milyon TL toprağın altına para gömmüş durumda. Ben sosyal, kültürel belediyecilikteki hizmetlerini bir kenara koyuyorum, ama belediyenin asli hizmetlerinde olan ulaşım için, alt yapı için, kanalizasyon için yaptığı hizmetlerin takdire şayan olduğunu görüyorum. 300 milyon TL’lik içmesuyuna yapılan hizmetlerinde çok önemli olduğunu bir kez daha altını çizmek gerekir. Yapılan hizmetlerin hesabını veriyoruz, bu hesap verişi ise sadece AK Partili belediyelere mahsustur. Yapmamız gereken hizmetler konusunda ne varsa, hepsini yapacağız.” diye konuştu.

-Kale ilçesindeki toplantı

Çalık, beraberinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ve partililerle birlikte AK Parti Kale İlçe Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar