Benim İçin Oyna Dostluk Kazansin’da  Gurup Maçlari Sona Erdi

Benim İçin Oyna Dostluk Kazansin’da  Gurup Maçlari Sona Erdi Spor

Malatya Yetiştirme Yurtlarında Ayrılanlar Derneği ( MALATYA  YADER ) ‘nin Yetiştirme Yurtlarına ve koruyucu aile hizmet modeline farkındalık yaratmak amacı ile organize ettiği  ilimizdeki resmi  kurumların katıldığı ‘’ Benim için oyna dostluk kazansın ‘’ halı saha turnuvasında gurup  maçları bugün yapılan müsabakalarla sonuçlandı.  Grup maçlarının oynandığı etkinliğe yoğun ilgi  devam etmekte olup,organizasyonla ilgili  kısa bir konuşma yapan dernek başkan vekili İlhan YABAŞ, iyi bir amaç için iyi bir araç kullanıyoruz.

 Bir yandan  ilimizde bulunan resmi kuruluş çalışanların tanışıp kaynaşmasına vesile olurken diğer tarafta devlet koruması altında kalan çocuklarımıza farkındalık yaratmaya çalışıyoruz.Futbolun ülkemizde oldukça benimsenen bir spor dalı ve aynı zamanda bir hobi olduğunu biliyoruz, bizim de dernek olarak enbüyük hobimiz devlet koruması altındaki gençler .

 Bu iki güzel hobiyi aynı atmosferde buluşturmaya çalışıyoruz. Biz dernek olarak her çocuğun bir ailede büyümesi gerektiğine inanıyoruz.Bu inançla ilimizde koruyucu aile modelinin yaygınlaşmasına katkı vermek istiyoruz.Bu ülkenin insanı, bu şehrin halkı her daim çocuklara duyarlı olmuştur. Koruyucu aile modeli ile çocuklarımıza bir aile olabilecek duyarlılığıda gösterecekleri kanaatindeyiz diyen YABAŞ, Turnuvaya katılan resmi kurumlara ve sponsor  CMC   çağrı merkezine teşekkür etti.  Turnuva organizasyonu yapılacak olan eşleşmelerle eleme usulü olarak devam edecek.

Turnuvada bir üst tura çıkan takımlar şöyle ;Battalgazi Belediyesi,Büyükşehir  Hizmet Alımı Dairesi Başkanlığı,Vergi  Dairesi Başkanlığı,Adliye,Ceza İnfaz Kurumu Başkanlığı,Orman İşletme Müdürlüğü,İl AFAD Müdürlüğü,Sosyal Güvenlik  Kurumu İl Müdürlüğü,Malatya Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi,İl Sağlık Müdürlüğü, Kredi Yurtlar Kurumu,Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü,112 Hızır Acil Gurup Başkanlığı,Yeşilyurt  Belediyesi,Pütürge Devlet Hastanesi ve Beydağı Sosyal Güvenlik Kurumu

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar