Kurumlar Arası Futbol Müsabakalar Başladı

Sadece Bir Spor Haberi Değildir!

Kurumlar Arası Futbol Müsabakalar Başladı Spor

Malatya Yetiştirme Yurtlarında Ayrılanlar Yardımlaşma Derneği ( MALATYA YADER ) ‘nin Yetiştirme Yurtlarına ve koruyucu aile hizmet modeline farkındalık yaratmak amacı ile organize ettiği, CMC çağrı merkezinin sponsorluğunu üstlendiği, ilimizdeki resmi kurumların katıldığı ‘’ Benim için oyna dostluk kazansın ‘’ halı saha futbol turnuvasında 8 Mart dünya emekçi kadınlar günü unutulmadı. Dernek  yönetiminden Mehmet ÇOLAK,  İlhan YABAŞ, Haydar GÜLER, Ahmet ÖZERHAN,Fırat YILDIZ  ve dernek gönüllüleri  Celil AKKURT,Tuncay ALP, Yakup GÜLER,Nurşin ONUK turnuvaya katılan sporcu ve seyircilere eşlerine takdim edilmek üzere kırmızı beyaz güller dağıttı.

Dernek başkan vekili İlhan YABAŞ, son dönemde kadına şiddet ve çocuklara istismar haberlerinin neredeyse tüm gazetelerin  sürmanşetinde olduğunu görmekteyiz. Toplum olarak özelliklede biz erkeklerin bu günlerde kadının hayatımızdaki yerini yeniden sorgulamamız gerekir. Kadınların bir anne,eş ve çocuk olarak dolayısıyla geleceğimiz  üzerinde ki yapıcı, birleştirici, sevgiyi huzuru olumlayan rolünü  teyit edip pekiştirmemiz  gerekiyor  dedi.

Unutmayalım ki kadınlar düşündüğümüzden öte düşümüzü de bizlere  yaşatan sihirli değneklerdir diyen YABAŞ, Sizleri hayatınızda pek çok kişi sever, babalarınız,çocuklarınız,kardeşleriniz, iş arkadaşlarınız sever ama bir kadın olarak anneler, eşler bir  başka sever.  Bizler dernek olarak mutlu  eşler mutlu evlilikleri, mutlu evliliklerde   mutlu çocuklara en güzel çatıdır diyoruz. Her bir çocuğun mutlaka  bir ailesi olmalıdır , hiç bir çocuk şartlar her ne kadar iyi olursa olsun yurtlarda kalmak yerine mutlaka anne baba duyarlılığı olan bireylerin yanında olmalıdır   diyoruz. Hedefi bu  söylemlerden oluşan derneğimiz bugün burada sadece bir futbol turnuvası sergilememektedir. Ailenin sadece kavramsal olarak değil içselliğinin de mutlaka yaşayarak, yaşatarak   anlatılması gerektiğini, geleceğin umutları olan çocuklarımızın  ve bu çocukların baş eğitimcisi olan kadınlarımızın hayatımızdaki rolünü ve  öneminin altını çizerek vurguluyoruz dedi.

Bu sebeple bugün etkinliğimize katılan arkadaşlara kırmızı beyaz güller dağıtıyoruz. Mutlu ailenin ilk formülü  eşinizle başlar,çocuklarınızla bir sonraki nesillere miras bırakılır  ve en büyük mirasınız bu olduğunu düşüyoruz diyen YABAŞ, etkinliğe katkı veren her bir kuruma ve kişilere teşekkür ettiklerini söyledi.

Turnuva gurup maçlarının oynandığı  müsabakalarla devam etmekte olup günün sonuçları şu skorlarla son buldu ;

Kadastro İl Müdürlüğü- İl Sağlık Müdürlüğü : 0-17

Battalgazi İlçe Tapu Müdürlüğü-Tarım Gıda ve  Hayvancılık İl Müdürlüğü : 3-4

Vergi Müfettişleri Başkanlığı- Pütürge İlçe  Devlet  Hastanesi : 3-7

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar