Bakan Tüfenkci, Açılış Törenini Gerçekleştirdi

Bakan Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü idari bina açılışı törenini gerçekleştirdi.

Bakan Tüfenkci, Açılış Törenini Gerçekleştirdi Güncel

Taşeron işçi sorununu ortadan kaldırıp işçilere çalışma ortamında kolaylık sağlandığına değinen Bakan Tüfenkci "2019 yılında çok önemli bir seçim var. Türkiye'ye karşı yapılan operasyonları ve oynanan oyunları görüyorsunuz. Hemen yanı başımızda terör örgütlerini devletleştirme noktasında yaşanılan çabaları görüyorsunuz. Oluşturulan koridorla Türkiye'nin Ortadoğu'yla, yakın coğrafyayla, gönül coğrafyamızla ilişkisini kesme noktasındaki çabaları ve gayretleri görüyorsunuz." dedi.

İnsanların daha iyi üretmesi için yatırım ortamlarını iyileştirmek adına, her ilin farklı bir yarış içerisinde olduğuna dikkati çeken Tüfenkci, tüm şehirlerin yatırımların kendi yerlerine gelmesini istediğini söyledi.

Bakan Tüfenkci, Türkiye'de darbe girişimiyle ülkeyi bölme operasyonunu gerçekleştirildiğini ve Gezi Parkı olaylarıyla ülkenin ekonomisinin çökertilmeye çalışıldığının altını çizen Bakan Tüfenkci, şöyle konuştu:

"Bugün Amerika Birleşik Devletleri'nin desteğiyle sınır güvenliğini sağlama noktasında terör örgütlerini devletleştirme adımlarını hep beraber yaşadık.

Ama bir şeyi daha yaşadık. Gerçekten 'Dünya 5'ten büyüktür diyerek onurlu bir duruş sergileyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın duruşunu da bu ülke yaşadı. Geldiğimiz nokta itibarıyla atılan adımlarla, doğru ve düzgün duruşumuzla terör örgütünün güvenlik güçlerini oluşturma noktasındaki girişimlerini kararlı ve doğru duruşumuzla nereye getirdiğimizi hep beraber gördünüz. Ama 2019'da bu operasyonların zirveye çıktığı, bütün bu operasyonların milletimizin kafasını karıştırma adına yapıldığı, ekonomimiz üzerinde oyunlar oynanacak bir yılı hep beraber göreceğiz.

İnanın bizler sizler birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, milli mutabakat çerçevesine tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ülküsü çerçevesinde bu ülkeyi gerçekten hak ettiği yere getirme noktasında her birimiz üzerimize düşen görevleri yaptığımız takdirde Allah'ın izniyle Türkiye'nin önü açık. Türkiye 2023 hedeflerine adım adım gidecek."

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya Valisi Ali Kaban, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve davetliler tarafından idari binanın açılışı gerçekleştirildi. Belediye işçileri ile birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar