Selam Medya Grubu, Basınla Bir Araya Geldi

Selam Medya Grubu, Basınla Bir Araya Geldi Güncel

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Selam Medya Grubu Tarafından Basın Kuruluşların Dernek ve Cemiyet Başkanları yerel ve ulusan basın mensupları ile temsilcilerini düzenlenen birlik-beraberlik kahvaltı programında bir araya geldiler.

Selam Medya Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Bakırcı, kahvaltı programımıza katılan herkese teşekkürlerini sundu. Kahvaltı sonrası konuşma yapan dernek başkanları, Vuslat TV ve Vuslat Gazetesi’nin yapmış olduğu yayınlar ile Malatya basınına kalite getirdiğini ifade ettiler.

Bakırcı, yaptığı açıklamada yerel basının bütün zorluklara rağmen ayakta kalmaya çalıştığını belirterek şunları kaydetti; “Selam Medya Grubu’nun tertip ettiği bu kahvaltı programı aslında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü kutlama amacı taşımaktadır. Bu program 1971 yılından beri ülkemize mahsus olan bir kutlama programıdır. 1961 yılında alınan gazetecilerin yasal haklarını koruma amaçlı olarak alınan karaların uygulamaya başlandığı gündür.  O günden bugüne kadar süre gelen bu kutlamalarda gazetecilik görevini yerine getiren kardeşlerimizin haklarını korumaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır dedi.

Malatya medyası bizim takip ettiğimiz tarihten itibaren çok başarılı bir çizgi çizmiştir. Ülkemizin çeşitli illerinde basının ismi geçmezken Malatya medyası bu konuda iş görür bir şekilde çalışmalarına devam ediyordu. Televizyonculuk noktasında da Malatya’mız çok ileridedir. Büyükşehirlerde içerik kalitesi kadar, Malatya’mız kadar bir potansiyel olmadığı dönemde ilimizde televizyonculukta çık ileridedir.  Gelmiş olduğunuz bu noktada olgunluğunuzu hissediyoruz ve bu anlamda hepinize çık teşekkür ederim.

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ, şöyle konuştu; “Selam Medya Grubu’na, yönetimine ve çalışanlarına bizleri bir araya getirdiği için bütün arkadaşlarım adın teşekkür ederim. Ben de10 Ocak çalışan gazetecileri gününü kutluyorum. Başkan Dağ, Vuslat Gazetesi Malatya’da birçok ilke imza atmıştır. Vuslat gazetesi Malatya basınına renk katmıştır. Vuslat gazetesi ve vuslat TV Malatya’da yaptıkları seviyeli yayınlarının olduğunu görmekteyiz. Bu anlamda bizleri de burada bir araya Getiren Vuslat TV ve Vuslat Gazetesi Yönetim Kurulu başkanına ve tüm ekibine teşekkür ediyorum, Selam Medya Grubuna Yayın Hayatında Başarılar diliyorum.

Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyet Başkanı Kemal Deniz, Selam Medya Grubunun Malatya’da basın sektöründe çıtayı yükselttiğini söyledi. Deniz konuşmasında şu ifadeleri kullandı; “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü değerlendirmek adına bizleri bir araya getiren Selam Medya Grubu’nun bu etkinliğini kutluyorum.  Bu anlamda kendilerini kutluyorum ve yeni bir gazete çıkardılar tebrik ediyorum.  Daha önce Vuslat TV ile tanıdığımız bu grubu şimdi başarılı gazeteleri ile görmekteyiz ve radyoculukta, televizyonculukta, gazetecilikte Malatya’ya çıtayı yükselterek bir kalite getirdikleri içinde kendilerini tebrik ediyorum.  Medyada patronluk yapan ya da gazetelerimizin, televizyonlarımızın ortaklarının çalışanlarının ekonomik seviyelerini yükseltmeleri gerektiğini buradan vurguluyorum.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Malatya Şubesi Başkanı İbrahim Göçmen, şunları kaydetti; “Özellikle bizi buraya davet eden arkadaşlara teşekkür ederim. En azından sene de bir kez de olsa gazeteciler olarak bir araya gelmekten mutluluk duyuyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde artık çalışan gazeteci bulmak zorlaşmış durumda. Selam Medya Grubu, hem televizyon anlamında hem de gazete olarak güzel çalışmalara imza atıyor. Kendilerini kutluyorum.

Radyocular Derneği Başkanı Sinan Cavlak şunları aktardı; “Radyo, televizyon ve gazete birbirini ayrılmaz parçası. Bunlara artık internet medyasını ekliyoruz. Biz bunların hepsine gazeteci diyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü elbette sadece sahada muhabirlik yapanlar değildir. Bu işlerin mutfağında çalışanı da haberini yazanı da, saha koşturanı da gazetecidir. Ben bu anlamda hepsinin gününü tebrik ediyorum. Vuslat TV ve Vuslat Gazetesi yakından takip ettiğim yayın organları. Malatya’da ajans haberciliğini yıkan özgün bir anlayışları var dedi.

Malatya Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Vahap Güner, yerel basının sorunlarına değinerek şöyle konuştu; “Selam Medya Grubu’nun Malatya için önemli olduğunu unutmamız gerekir.  Televizyonların kapatıldığı bir ortamda, gazetelerin birleştirilerek küçültüldüğü bir dönemde Vuslat Gazetesi yayın hayatına başladı ve buna da saygı duymak gerekiyor. Ama gazetelerin önüne bir engel çıkarılıyor, resmi ilan almak için 36 ay beklemek zorunda kalıyor.  Bazı işadamları 5 trilyonluk yatırım yapmak istiyor ama Basın İlan Kurumu’nun mevzuatı gereği 36 ay bekleyeceksin. Dedi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar