Devlet Bahçeli Referandum Sonuçlarını Değerlendirdi

Milliyetçi Hareket Partisi evet kararını tüm engellemelere rağmen savunmuştur.

Devlet Bahçeli Referandum Sonuçlarını Değerlendirdi Siyaset

Milliyetçi Hareket Partisi evet kararını tüm engellemelere rağmen savunmuştur. MHP verdii sözlerin altında kalmamıştır. Artık sistem tartışmaları son bulmuştur. Artık fiili karmaşa sona ermiştir.

Türkiye'nin ayağındaki prangalar sökülüp atılmıştır. Kardeşliğimiz perçinleşmiş, bağımsızlığımız pekişmiş, cumhuriyetimiz gücüne güç katmıştır. 16 Nisan'da destan yazan Türk milletiyle iftihar ediyorum. Sandıktan evet tercihinin çıkması için yoğun emek harcayan sayın Cumhurbaşkanı'na sayın Başbakan'a teşekkür ediyorum. Kazanan Türk milletidir. Kazanan evet veya hayır diyen tüm vatandaşlarımızdır. Kaybedenler kulübü ise oldukça kalabalık karışık ve karmaşıktır.

16 Nisan'da FETÖ yerle bir olmuştur. PKK hapı yutmuş, PYD, YPG kaybetmiştir. HDP dağılmış DHKPC darbeyi yemiştir. CHP ise baltayı taşa vurmuştur. Şeytanla bile aynı kareye girecek kadar gözlerini hırs bürüyenler 16 Nisan'da silinip gittiler. 16 Nisan, 80 milyon Türk vatandaşının demokrasi zaferidir. 16 Nisan millî bir uyanıştır. Bu zaferi gölgelemeye kalkışanlar ise mahşeri vicdanda ebediyen mahkum kalacaklardır. Yapılan sadece planlanan halk oylamasının icrasıdır. Bir kaşık suda fırtına koparıp 16 Nisan'ı hazmedemeyenler karanlık çevrelerdir. Bu demokratik tabloya saygı gerekirken kriz tetikçileri hemen harekete geçmişlerdir. Sandıktan çıkan sonuçlara tahammülsüzlük niyedir? İstenen nedir? Beklenen umut edilen nedir? Maalesef kaos lobisi ar damarı çatlamışçasına faaliyettedir. 16 Nisan akşamı sonuçların gelmesiyle beraber bir kısım köksüz, kimliksiz, kişiliksiz gazeteci kılıklı provokatör MHP'yi hedef almaya başlamışlardır.

O tarihi akşamda utanmasalar 81 ilde kurulan 167 bin 140 sandığa hangi partiden oy geldiğini ifadeye kalkacaklardır. Bulanık suda balık avlamak için küflü oltalarını salladılar. Partimize gönül veren kardeşlerimizin yüzde 80'inin oy vermediğini ahlaksızca uydurdular. Zillet ve rezaletle anılacak bu şahsiyetsizler evet tercihinde bulunan vatandaşlarımızın hangi partiden olduğunu nereden çıkardılar? Millî irade evet deyince kadavraya dönüşen MHP hasımları nereye varmak istiyorlar. Milliyet gazetesinde köşesi bulunan bir ezik ve çürük şöyle yazmış; "referandumun kaybedeni MHP. Erzurum hariç MHP'nin güçlü olduğu bütün illerde hayır oyu çıktı. MHP'nin genel merkezi evet dedi tabanının yüzde 80'i hayır oyu verdi. MHP'yi zor günler bekliyor." Abacıyı anladık kebeciyi de anladık tamam da ara yerde sen necisin bre ahlaksız bre kemiksiz. Biz de taban yoktur dava arkadaşımız vardır diyoruz kafa var almıyor sanırsınız bidon. Bir başkası çıkmış bundan sonra bölünmüş, parçalanmış bir MHP olacak diyor. Bu ve benzeri gazetecilerin ya zekaları kurumuş ya da iradeleri körleşmiştir.

Açık çağrımdır YSK acilen bir çalışma yapmalıdır. Eğer imkan varsa evet ya da hayır tercihlerinin hangi partilere ait olduğunu ölçen bir mekanizma kuruluyorsa tercihi evet olan MHP'liler ortaya çıkarılmalıdır. FETÖ'ye hesap katan yoktur hala aktif halde bulunan kripto damarı gören yoktur. Pensilvanyalı hainle kimin hatıra fotoğrafı varsa kimler bir zamanlar diz dize yanak yanağa ise şimdilerde MHP'ye en çok saldıran alçaklar onlardır. Bunların cinsiyeti erkek veya kadın olabilir. Hala lehine çalıştıkları yer bellidir. Bu kokuşmuşların gözleri hala Pensilvanya'da, ederleri de 1 dolardır. Bunlar evet kararının sandıktan çıkmasından dolayı çılgına dönmüşlerdir.

Attıkları taşlar ters tepecek kafalarına inecektir. MHP 16 Nisan'da üstlendiği milli sorumluluğu vakarla yerine getirmiştir. Türkiye için evet demiştir. FETÖ için hayır diyenler, PKK için hayır sırasına girenler bunu anlayamaz. 16 Nisan Batı'ya etkili bir mesaj olmuştur. Avrupa ister kabul etsin ister etmesin Türkiye'de hükümet etme sistemi değişmiştir. AGİT'in dün yapmış olduğu açıklamalar bir yönüyle sonuca yönelik kuşkulu ve yanlı tavrın geldiği noktayı özetlemektedir. Batı 16 Nisan'dan önce boş durmadı, 16 Nisan'dan sonra da hız kesmeyecek milli iradeyle hesaplaşmak için her imkanı kullanacaktır. Türk milleti oynanan oyunun farkındadır.

Bir başka tartışma da Yüksek Seçim Kurulu'nu hedef alarak tırmandırılmaktadır. Sandık kurullarının oy pusularının arkalarını ya da zarfları mühürlemeden oy verme işlemine başladıkları iddiaları üzerine YSK gereken ve doyurucu açıklamayı zaten yapmıştır. CHP'nin zorlaması 16 Nisan'ı sabote etmeye çalışması müflis ve yenik bir anlayışın tezahürüdür. CNN TÜRK

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar