Tüfenkci, “Bu Sistemle Maalesef Hızlanamıyoruz”

“Bir ve beraber Türkiye'yi gelecek nesillere emanet etmek istiyoruz”

Tüfenkci, “Bu Sistemle Maalesef Hızlanamıyoruz” Siyaset

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Darende İlçesi’nde ziyaretlerde bulundu. Bakan Tüfenkci, ziyaretlerinde 16 Nisan’ın önemine dikkat çekerek, “Vatanı, gelecek nesillere bir bütün olarak, üniter yapımızı koruyarak, birliğimizi ve beraberliğimizi koruyarak gelecek nesillere emanet etmek istiyoruz” dedi.

  Bakan Tüfenkci, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında çalışmalarını Darende İlçesinde sürdürdü.

  Darende'de ilk olarak Hulusi Efendi Vakfı'nı ziyaret eden Bakan Tüfenkci, Cuma namazının ardından esnafla buluştu. Esnafla tek tek el sıkışarak referandumun önemini anlatan Bakan Tüfenkci, daha güçlü bir Türkiye için destek istedi. Bakan Tüfenkci, daha sonra Ayvalı kasabasını ziyaret ederek burada da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

 “Bu sistemle maalesef hızlanamıyoruz”

  Vatandaşlara hitap eden Bakan Tüfenkci, 16 Nisan’da vesayet odaklarının tarihe gömüleceğini ifade ederek, “Türkiye'nin üniter yapısını koruyabilmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmek istiyoruz” diye konuştu.

  Tüfenkci, 16 Nisan’ın Türkiye için dönüm noktası olduğuna işaret ederek, şunları söyledi: “Sizler karar vereceksiniz, Türkiye istikrara kavuşacak, Türkiye uzlaşmaya, birliğe, beraberliğe kavuşacak. Biz Cumhurbaşkanlığı hükümeti modeline geçmeyi özellikle Türkiye'nin geleceği, bekası için devletimizin istikrarlı bir şekilde büyümesi için ezanımızın susmaması, bayrağımızın göklerde dalgalanması için istiyoruz. Ve yine Türkiye’nin üniter yapısını koruyabilmek için Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçmek istiyoruz. Bu model araba, bu sistem ile maalesef hızlanamıyoruz, hız alamıyoruz ve biz ne kadar değişiklik yaparsanız yapın, ne kadar tek başınıza iktidar olursanız olun, bir yere kadar, ondan sonra tıkanıyorsunuz. Vatanı, gelecek nesillere bir bütün olarak, üniter yapımızı koruyarak, birliğimizi ve beraberliğimizi koruyarak gelecek nesillere emanet etmek istiyoruz.  Onun için de güçlü yönetimler oluşturmak istiyoruz. Onun için güçlü meclisler oluşturmak istiyoruz. Onun için güçlü yargı oluşturmak istiyoruz, onun için gençlerin önünü açıyoruz.

  Bakan Tüfenkci’ye Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı ile Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser ve partililer eşlik etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar