Bakan Tüfenkçi, 80 Milyonun Mutluluğunu Hedefliyoruz

Darbeye ‘Hayır’ Dediniz, 16 Nisan’da Milli İradeye ‘Evet’ Diyeceğiz

Bakan Tüfenkçi, 80 Milyonun Mutluluğunu Hedefliyoruz Siyaset

Bakan Tüfenkci, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında Malatya’da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bir dizi ziyarette bulunan Bakan Tüfenkci, ilk olarak Malatya iş dünyasında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Tüfenkçi, " mesele kimin yanında olma meselesi, mesele yolda bulunma meselesi, yola çıkma meselesi, mesele Hz. İbrahim'in ateşini söndürmeye giden karınca misali bu uğurda yolda olma meselesi" dedi.  

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya iş dünyasında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. ANESİAD Malatya Şubesi, ASKON Malatya Şubesi, MÜSİAD Malatya Şubesi, MİAD Malatya Temsilciği ile TÜMSİAD Şubesi’yle birlikte Büyükşehir Belediyesi Nikah Salonu’nda organize edilen “İstikrar sürsün, Malatya büyüsün” programına katılan Tüfenkci'ye, AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, TSO Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, MESOB Başkanı Şevket Keskin, organizeyi yapan derneklerin başkan ve yöneticileri ile işadamları katıldı.

MESELE BU UĞURDA YOLDA OLMAKTIR

Ürdün, Lübnan, Sudan, Endonezya, Karadağ,  Makedonya ve Kosova Büyükelçileri ile Kosova, Filistin, Tayvan,  Ukrayna ve Moritanya büyükelçilik yöneticilerinin de katıldığı toplantıda konuşan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Türkiye, yeni bir büyüme hikayesi yazsın istiyoruz. Onun için 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine' geçmek istiyoruz. Burada söz sahibi millet mi olacak? Yoksa vesayet odakları mı? Olacak, onun kararını vereceğiz. Yani siz kendi kendinizin geleceğini oylamış olacaksınız. Ben inanıyorum ki bizler 16 Nisan'da hep beraber 'evet' diyeceğiz. Biz, Türkiye'yi dünyaya açmak, dünyayla rekabet edebilir hale getirmek için mücadele ediyoruz. Biz, 80 milyonun mutluluğunu hedefliyoruz. Birilerinin düşündüğü gibi 'hayır' çıksa 'evet'çileri denize dökmüş gibi sevineceğiz demiyoruz, ya da süpürgeyi eline alıp meydanlarda sallamıyoruz. Çünkü biz inanıyoruz ki 80 milyon 'evet' de dese 'hayır' da dese, bir ve beraber olarak bu ülkeyi kalkındıracağız. Biz referandum oylamasını bir ayrıştırma, kamplaştırma aracı olarak asla görmedik. Ama şunu iyi biliyoruz ki, mesele kimin yanında olduğumuzun meselesidir. Mesele, yolda bulunma, yola çıkma meselesi. 'Hayır' diyenlerin kimlerle dost olduğunu, hangi safta bulunduğunu sizler biliyorsunuz” dedi.

Tüfenkci, 80 milyonun mutluluğunu hedeflediklerini kaydederek, “Biz inanıyoruz ki 80 milyon ‘Evet’te dese, ‘Hayır’da dese, bir ve beraber olarak bu ülkeyi kalkındıracağız. Biz referandum oylamasını, bir ayrıştırma, kamplaştırma aracı olarak asla görmedik. Ama şunu iyi biliyoruz; mesele kimin yanında olma meselesi, mesele yolda bulunma meselesi, yola çıkma meselesi, mesele Hz. İbrahim'in ateşini söndürmeye giden karınca misali bu uğurda yolda olma meselesi.  15 Temmuz’u yaşayan bir ülkenin vatandaşı olarak, o gün millet olarak topa, tüfeğe, tanka karşı göğsünü siper etmesi karşısında, darbeye ‘dur’ dediniz,  ‘Hayır’ dediniz, İnşallah 16 Nisan’da milli iradeye ‘evet’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

KÖY KORUCULARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya iş dünyasında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarıyla gerçekleştirdiği görüşmenin ardından, Malatya’da köy korucuları ile bir araya geldi.

MESELE VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR

Tüfenkci, yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “7 Haziran’da ve 1 Kasım’da sizlerle buluşmuş, sorunlarınızı konuşmuştuk. Biz bu sorunları aşarız dedik. O zaman Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve AK Partili hükümetlere güveniyorduk. O kabine, o hükümet sizin bu talepleriniz, silah ruhsatınız ve sosyal güvenceniz başta olmak üzere tüm taleplerinizi gerçekleştirdi. Allah’a hamdolsun sizlere verdiğimiz sözleri tutmayı bizlere nasip etti. Koruculuk bildiğiniz üzere gönüllük esası üzerine başladı ve gittikçe profesyonelleşen bir yaklaşıma doğru gitmeye başladı. Şimdi uyguladığımız strateji ile birlikte asker, polis ve korucularımız güvenlik güçleri olarak adlandırılıyor ve hep birlikte teröre karşı amansız bir mücadele veriyoruz. 'Mesele vatansa gerisi teferruattır' diyerek yola çıktınız ve her biriniz yalçın kayalar üzerinde bu vatanın her bir karış toprağını vermemek için canlarınızı, kanlarınızı, mallarınızı verdiniz, tehditlere aldırmadınız. İnlerine girerek bu terörü el birliği ile bitireceğiz. Allah’ın izniyle biz onlara gereken cevabı veriyoruz. Bu coğrafyada bulunmak güçlü yönetimleri gerektiriyor. Bu coğrafya istikrar ve fedakarlık istiyor. Bu bayrağın özgürce dalgalanabilmesi için canımızı, malımızı devlet ve vatan için seve seve vermeyi gerektiriyor. Sizler son yıllarda özellikle mücadelenizde, askerlerimizle, polislerimizle yakın işbirliği içerisinde müthiş başarılara imza atıyorsunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bizler sizlerden gelen talepler doğrultusunda hem sosyal güvencenizi hem maaşlarınızı aynı zamanda şehit olmaları halinde diğer güvenlik güçlerimize sağladığımız imkanların sağlanması için her türlü tedbiri alıyoruz. Devlet ve millet biliniz ki sizlerin arkasında. 16 Nisan Türkiye’nin geleceğinin oylandığı bir seçimdir. Ne bir muhtarlık, ne de milletvekili seçimi değil. Vesayet odaklarımı ve yoksa millet mi hakim olacak buna karar vereceğiz" şeklinde konuştu.

“HEKİMHAN BİR BAŞKA GÜZEL”

 AK Parti Malatya İl Teşkilatı’nın Hekimhan İlçesi’nde düzenlediği mitingde konuşan Bakan Tüfenkci, “Millet bizden laf değil iş istiyor. Başbakanımızın dediği gibi laf üstüne laf değil, iş üstüne iş, taş üstüne taş koymak istiyoruz. Yolları yapıp dağları delmek için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ‘evet’ diyoruz” dedi.

BİZİM İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ MİLLET

Tüfenkci, 16 Nisan’ın Türkiye’nin geleceği için önemli olduğuna vurgu yaparak, “Bugün Hekimhan bir başka güzel. Bir başka bereket var. Yağmur var ve en önemlisi de 16 Nisan’da Hekimhan’ın kararı var. Hekimhan’ın kararı net. Oyu da inşallah 'evet'. Bizler AK Parti olarak iktidara gelmeden önce, hatırlayın Türkiye’nin ekonomisi neredeydi. Türkiye’nin yolları ne haldeydi, sağlığı neredeydi bir hatırlayın. Salonu dolduranların büyük bir kısmı o günleri çok iyi hatırlarlar. O günlerde Türkiye’de toplanan her 100 TL’lik verginin 86 TL’si faize gidiyordu. Yatırıma 14 TL kalıyordu. O da yatırıma gitmiyordu. Biz IMF’lerden borç paralar dilenerek, işçimizin, memurumuzun, emeklimizin maaşını ödemeye çalışıyorduk. Bugün ise her toplanan 100 TL’nin 89 TL’si hizmete gidiyor, 11 TL’si faize gidiyor. Nereden nereye. Tersine döndü işler. Bizler işte bu yolları, Hekimhan’ın yolunu da, Sivas’ın yolunu da, Erkenek’in, Adıyaman’ın yolunu da, faizlere para vermeyerek yapıyoruz.  Yoksa Türkiye’nin petrolü yok, Türkiye’nin altını yok ama iş başında işi bilen yöneticileri var. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderleri var. Biz hep şunu ifade ettik. Bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. Sırtımızı hiçbir yere dayamıyoruz. Şuraya buraya değil sadece ve sadece millete, sizlere dayıyoruz.  Bizler efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için geldik ve Allah’ın izniyle hizmet ettik ve hizmet etmeye de devam ediyoruz.  Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ve Başbakanımızın öncülüğünde hükümet olarak biz hep şunu esas aldık, biz bu millete ne yapsak azdır. Çünkü bu millet necip, eli öpülesi bir millet. Milletimizin feraseti ve onurlu duruşuyla 15 Temmuz gibi hain bir darbe girişimini atlattık. Biz istiyoruz ki bu millete hizmeti daha da hızlandıralım. 15 yılda yaptıklarımızı 5 yılda yapalım. Sistem arızalarıyla uğraşmaktan çok sizlere hizmet edelim, sizlerin işini, aşını büyütelim. Davamız da mücadelemiz de bu. Bunun için 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine' geçmek istiyoruz” sözlerini kaydetti.

LAF ÜSTÜNE LAF DEĞİL, İŞ ÜTÜNE İŞ, TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMA ZAMANI

Laf değiş iş ürettiklerini dile getiren Bakan Tüfenkci, şunları kaydetti: “Biz her yıl 1 milyon gencimize iş bulmak, yeni fabrikalar kurmak, yeni pazarlar bulmak zorundayız. İhracatımız biz iktidara geldiğimizde 33 milyar dolarlardaydı. Bugün geldiğimiz nokta 145 milyar dolar. Bu yeterli değil. Niçin biz 500 milyar dolarları ihracatta yakalamayalım. Türkiye’nin potansiyeli ve insan gücü var. Buna muktedir şirketlerimiz var. Yeter ki biz bunların önünü açalım. Birilerinin iddia ettiği gibi tek adamlığı oluşturmak için değil. Ülkemizi kalıcı istikrara kavuşturmak adına bunu gerçekleştiriyoruz. Türkiye yatırım yapılabilir ülke olsun ve önü açılsın diye 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine' geçmek istiyoruz. Türkiye’yi büyütüp bölgede lider yapmamız lazım. Onların öyle bir derdi olmayabilir. Onlar laf üretir ama bizim iş üretmemiz lazım. Millet bizden iş istiyor, laf beklemiyorum. Başbakanımızın dediği gibi laf üstüne laf değil, iş ütüne iş, taş üstüne taş koymak istiyoruz. Yolları yapmamız, dağları delmemiz lazım. Çünkü bizim bu millete sözümüz, sevdamız ve inancımız var. İnancımız olduğu için istiyoruz söz ve karar sahibi millet olsun diyoruz. Onun için 16 Nisan 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine' evet diyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar