Ortak Değer Malatya Derneğinden Aşure Etkinliği

Ortak Değer Malatya Derneği tarafından Muharrem ayı dolayısıyla aşure etkinliği düzenlendi.

Ortak Değer Malatya Derneğinden Aşure Etkinliği Güncel

Düzenlenen Aşure Etkinliğinde bir konuşma yapan Ortak Değer Malatya Derneği Başkanı Ergün Kılıç, Muharrem ayının hayırlara vesile olmasını temenni ederek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Dernek olarak bu güne kadar yaptıkları faaliyetlerle gelenek ve göreneklere sahip çıkmaya çalıştıklarını aktaran Kılıç, Aşure etkinliğini de her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini söyledi. Başkan Kılıç, konuşmasında tüm şehitlere Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyerek, etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan ise, Malatya'da önemli değerlere sahip çıkılmasının kendisini mutlu ettiğini ifade ederek birlik ve beraberliğin önemine değindi. Daha sonra İl Müftü Yardımcısı Mustafa Kılıç tarafından yapılan duanın ardından Ortak Değer Malatya Derneği Başkanı Ergün Kılıç katılımcılara aşure ikram etti.

Dernek binası önünde yapılan aşure etkinliğine İl Jandarma Komutanı Albay Şerafettin Yılmaz, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Kılıç, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan,  Anadolu Basın Birliği Dernek Başkanı Zeki Dağ, TSO Başkanı Hasan Erkoç, Malatya Televizyoncular ve Gazeteciler Dernek Başkanı Kemal Deniz, Yeşilyurt Muhtarlar Dernek Başkanı Süleyman Şahpaz, Malatya İli Koyun Keçi Birlik Başkanı İhsan Akın, Büyükşehir Belediyesinde Daire Başkanlıları ve Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyesi Başkan Yardımcıları, MHP Battalgazi İlçe Başkanı Mesut Samanlı ve çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi ve davetliler katıldılar.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar