Malatya ve Battalgazi Hakkında Övgüyle Bahsettiler

Topluluk, Malatya ve Battalgazi halkına övgülerde bulundu.

Malatya ve Battalgazi Hakkında Övgüyle Bahsettiler Güncel

Kuzey Osetya’dan gelerek Battalgazi Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Kervansaray Buluşması’nda gösteri yapan Osetya Çocuk ve Gençlik Topluluğu, ülkelerinde yayınlanan gazetelerde geniş yer aldı. Topluluk, Malatya ve Battalgazi halkına övgülerde bulundu.

Bu yıl Battalgazi Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları’nda gösteri yapan Osetya Çocuk ve Gençlik Topluluğu’na, Osetya’da yayınlanan bazı gazeteler geniş yer verildi. ‘Aferin Çocuklar’ başlığı ile verilen haberde, Osetya Çocuk ve Gençlik Topluluğu’nun 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları’nda gösterilere katılarak büyük ilgi gördüğüne dikkat çekildi. Topluluğun Sanat Yönetmeni Eduard Gugkaev “Slovo” gazetesine verdiği röportajda, Malatya ve Battalgazi halkına övgülerde bulunarak, kendilerini 9. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları’na davet eden Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür etti.

Topluluğun Sanat Yönetmeni Eduard Gugkaev, “Bu festivale tek davetli dans gurubu olduklarını ve dansçıların Battalgazi ve Malatya şehrindeki çeşitli mekanlarda gösteriler yaptıklarını belirterek, “Gösterilerimizi izlemeye şehrin değerli yöneticileri ve çok sayıda şehirde yaşayan halk katıldı. Ekip açık havada çok sayıda izleyicinin katıldığı programda gösterilerini sundular. Gösterilen ilgiden çok memnun kaldık. Dansçılar, yerel halka sadece dans gösterisi değil, aynı zamanda Ossetia’yı da tanıttılar. Çünkü yerel halk neredeyse bizim şehrimizi hiç bilmiyorlarmış. Yerel halk, Kuzey Kafkasya’da, Kuzey Osetya Cumhuriyeti olduğunu neredeyse hiç bilmiyorlar. Malatya halkına bizim yöremizi anlattık ve bölgemiz hakkında bilgi paylaştık. Yerel basın, bizim hakkımızda çok güzel yazılar yazdılar ve hatta TV’de belgesel gösteri yayınlandı” ifadelerine yer vererek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür etti.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar