Anadolu Basın Birliği, Barışın ve Kardeşliğin Sesi Olmuştur

Van Anadolu Basın Birliği Başkan ve Yönetimi, Malatya Anadolu Basın Birliği Derneğini Ziyaret Etti.

Anadolu Basın Birliği, Barışın ve Kardeşliğin Sesi Olmuştur Güncel

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi yapmış olduğu “ Anadolu Basın Birliği 81 İlde Van’ı Anlatıyor ve 15 İlde 15 Temmuz Fotoğraf Sergisi “projesi kapsamında Türkiye’yi dolanarak Projenin içeriğini anlatıyor.

Anadolu Basın Birliği Van Şubesi Başkanı Ayhan Yazlak proje hakkında bilgi vererek, Türkiye’nin en büyük ihanetle karşılaştığı 15 Temmuz Darbe Girişiminin Van’da nasıl yaşandığını fotoğraflarla Türkiye’ye anlatmaya çalışıyoruz. 15 Temmuz Darbe Girişimine Van halkının ilk dakikadan son dakikaya kadar büyük tepki ve direniş gösterdiğini söyleyerek Van halkının direnişini Türkiye’ye anlatmaya çalışıyoruz dedi. 

Anadolu Basın Birliği’nin her zaman barış ve Kardeşlik için kamu yararına çalışmalar yaptığını söyleyen Başkan Ayhan Yazlak, proje kapsamında yaklaşık 35 İli gezip 15 Temmuz Darbe Girişiminin Van’da nasıl yaşandığını anlatmaya çalışıyoruz. Tahmini 2 Yıl daha sürecek olan proje’nin 81 İlde ve resim sergisiyle birlikte anlatılarak Tüm Türkiye’ye Van’dan barış ve kardeşlik mesajlarını vereceklerini söyledi.

Anadolu Basın Birliği Malatya Şube Başkanı Zeki Dağ ise Van Anadolu Basın Birliği Başkanı ve Yönetimi büyük bir misyon üstlenerek, 15 Temmuz Darbe Girişimini Resim Sergisi ile Van’dan Edirne’ye İzmir’den Hakkari’ye Türkiye’nin Yedi Bölgesinde İl İl gezerek anlatmaları takdire şayan bir davranıştır. Bu Millet Yedi Bölge 81 İl’de barış ve kardeşlik içerisinde yaşamaktadır. Türkiye’nin çevresinin  ataş çemberine döndüğü bu zamanda özellikle Komşu Ülkelerinin bütünlüğünün tehlikeye girdiği bu dönemde, Bütün Milletimizin bir bütün olarak, birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olarak hareket etmeleri gerektiğini vurgulayarak, Anadolu Basın Birliği’nin kurulduğundan bugüne kadar her daim barışın, huzurun ve kardeşliğin  teminatı olmuştur. Böyle bir görevi üstlendiği için ayrıca Anadolu Basın Birliği Van Şubesi Başkanı Ayhan Yazlak ve Yönetimine Şahsım, Yönetimim ve tüm Malatya’lılar adına teşekkür ediyorum dedi.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar