BİLSAM Kurtuba Akademi 2017-18 Çalışma Sezonu

BİLSAM’ın eğitim–öğretim faaliyetlerinden sorumlu olan Kurtuba Akademi 2017 - 2018 sezonu yaygın eğitim programlarını başlatıyor.

BİLSAM Kurtuba Akademi 2017-18 Çalışma Sezonu Güncel

Sistematik bilgi üretimi ve paylaşımı alanında çalışmalar yürütmek üzere 8 yıl önce kurulan Kurtuba Akademi’nin temel amacı; okuyan, araştıran ve analitik düşünen, bir neslin yetişmesine katkı sağlamaktır.

Akademi bu amacını gerçekleştirebilmek için her yıl sistematik olarak onlarca alanda seminer, panel, konferans, müzakere toplantıları ve atölye çalışmaları düzenlemekte, araştırmacı kampları ve öğrenci sempozyumları organize etmektedir. 9 yıldır sürdürdüğümüz ve binlerce insanımızın katıldığı bu çalışmaların 2017-18 sezonunu Pazartesi itibariyle başlatmış bulunuyoruz.

Bu çalışmaların ilki olan atölye çalışmalarımızın kayıtları başlamıştır. Sosyal bilimlerden İslami ilimlere; kültür ve sanattan ekonomi ve siyasete; kişisel gelişimden edebiyat ve yazarlık okuluna; fotoğrafçılıktan radyo ve televizyon programcılığına; işaret dilinden yabancı dile yaklaşık 60 farklı alanda yürütülecek atölye çalışmalarımızın her biri bir yönetici ve bir koordinatör olmak üzere ortalama 15 kişiden oluşacaktır.  

Ortalama 24 hafta sürecek olan çalışmalar interaktif ve müzakereci yaklaşımla gerçekleştirilecek ve akademik çalışmaların yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de organize edilecektir.

Çalışmaların sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Çalışmalarımız genç-yetişkin, kadın-erkek her yaştan ve her düşünceden insanımıza açık olup katılımlar her aşamada ücretsizdir.     

Alanında uzman akademisyen, eğitimci, kanaat önderi, işadamı ve sosyal girişimciler tarafından yürütülecek olan atölye çalışmalarımıza başta gençlerimiz olmak üzere bütün insanlarımız davetlidir.

Akademi kayıtlarımız 22 Ekim’de sona erecek olup, çalışmalar 23 Ekim’de başlayacaktır. Ayrıntılara www.bilsam.org adresinden ulaşılabilir.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar