Başkan Kamil Göksu, Yeni Malatyaspor'a Herkes Destek Olmalı

Başkan Kamil Göksu, Yeni Malatyaspor'a Herkes Destek Olmalı Spor

MASTÖB Ankara Şube Başkanı ve Evkur Yeni Malatyaspor Denetim Kurulu Üyesi Kamil Göksü , Özellikle Sosyal Medya'da ve Malatya'da bazı yayın organlarında Adil Gevrek ve Yeni Malatyaspor hakkında çıkan haberlere tepki göstererek Malatya'lıların tek yürek olması gerektiğini vurguladı.

On bir yıldır süper ligde temsil edilmeyen Malatya halkı spordan uzaklaşmış tribünlerde bir tane seyircisi olmayan Yeni Malatyaspor kulübü Başkan Adil Gevrek ve yönetiminin iş başına gelmesiyle büyük bir başarılar elde ederek üç yılda süper lige çıkan birtakım. Tabii bu süreç çok hızlı gelişmiştir .

Suratlı gelişen başarıların sonuçlarına şehir hazır değil ,kulübün tesisleri altyapısı istenilen ve arzu edildiği gibi değil ,taraftarlar süper ligde oynayan takımlarına destek noktasında yeteri kadar organize değil ,25 Bin kişilik stadyumda 10bin kişiye oynayan bir takım.

Tüm bu olumsuzlukları olumlu hale dönüştürmek için şehrin Mülki amirleri, Siyasileri ,STK’ları, Basın mensupları, iş adamları vs kanaat önderleri tek yürek olup bu kadar sürede bu seviyelere gelmiş takımlarına ve takımın yöneticilerine destek olmaları gerekiyordu.Bu destek sonucu elbette şehrin takımının moral motivasyonu açısından çok önemliydi. Kameralar önünde sürekli yöneticileri aşağılamak,küçük görmek sadece o kişileri küçültmüyor şehrin takımını küçültüyor, şehri küçültüyor gelen teknik direktör vs nin kafasındaki oluşan algıyı da siz tahmin edin. Şunu söylemek istiyorum yapılan o yayınlardan kimlerin zarar göreceğini de iyi bilmemiz gerekiyor.

Bundan sonra herkesin üzerine önemli görevler düşüyor. Mevcut başkan ve yönetim takımı 2.ligden alıp süper lige çıkardı başarılımı başarılıdır. Başarısızlık 2.ligden alıp 3.lige düşürdüğü zaman ortaya çıkar. O yüzdendir ki bu yönetimin kredisi çoktur.

Malatya’nın saygıdeğer basın mensuplarının şehrin taraftarlarının takımlarına sahip çıkmaları için yayın politikalarını gözden geçirmelerini tavsiye ederim. Her kim ki yaptığı eylem ve davranışlarla milyonların takip ettiği, galip gelince sevindiği, yenilince üzüldüğü şehrimizin ortak paydası Yeni Malatyaspor’umuza zarar verir işte o kişilerin kamu oyu önünde hesap vermesi lazım.

Önümüzde çok önemli bir deplasman maçımız var Fenerbahçe ile. Bu maçta İstanbul’da yaşayan hemşerilerimizin ve taraftarlarımızın tribünlerde yerlerini alarak takımlarına sahip çıkacaklarına inancım tamdır.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar