Çalık, Sandıklar ‘Evet’le Dolacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, 16 Nisan’da sandıkların ‘evet’le dolacağını ifade ederek, “Türkiye’ye istiklaline, istikbaline, istikrarına sahip çıkacak” dedi. 

Çalık, Sandıklar ‘Evet’le Dolacak Siyaset

Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Milletvekili Çalık, Baskilliler Derneğini, Toplum Gönüllüleri Birliği Derneğini, İHH Malatya Şubesini ziyaret ederek, Kışla Caddesi ve Akpınar’da esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, ilk olarak Baskilliler Derneği’ni ziyaret etti. 16 Nisan’da herkese çok büyük bir sorumluluk düştüğünü dile getiren Çalık ,”Sadece Malatya’daki Baskilliler ve Elazığ’daki Baskilliler değil, Türkiye genelinde bütün Baskillilere ulaşmanız gerekir. Hepinizin telefonlarınızdaki numaraları arayıp, 16 Nisan’daki hassasiyeti anlatmanız ve kimlerin ‘hayır’ dediğini, terör örgütlerinin nasıl ‘hayır’ dediğini söylemeniz, evetin de nasıl milli ve yerli bir duruş olduğunu anlatmanız lazım” diye konuştu.

“Hayırcılara en iyi cevabı halkımız verecek”

  Hayır cephesine en güzel cevabı milletin 16 Nisan’da sandıkta vereceğini dile getiren Çalık, şunları söyledi: “CHP’nin, Kılıçdaroğlu’nun ve CHP milletvekillerinin söylemiş olduğu yalanları ve iftiraları çok net bir şekilde anlatmanız gerekir. Artık yalanlarının hangisini millete söyleyeceğiz ve cevap vereceğiz şaşırdık. Millet kendisi cevap veriyor. Geçen gün Arguvan’a gittik, bir amcamız ‘denize dökeceklermiş, gelsin beni bulsunlar da denize dönsünler’ diyor. Aynı cümleleri yaşlı bir teyzemiz söylüyor. Teyzemiz, ‘Biz Kurtuluş Savaşı verdik, bizi nasıl denize dökeceklermiş?’ diyor. AK Parti yöneticileri, siyasetçileri ya da milletvekili olarak cevap vermemize gerek yok. Milletimiz zaten o cevabı sandıkta her defasında verdi, bundan sonrada verecek.”

“CHP geçmişine baksın, bizde adam gibi adamlar var”

  Çalık, CHP’nin ‘tek adam’ söylemlerini sert bir dille eleştirerek, “Nereye gidersek hayır cephesinin yaymış olduğu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ‘tek adamlığa’ gittiğine dair cümleleri. Baskilliler Derneği’nin başkanı kaç adam? Yunus’tan on tane yok değil mi? Baskilliler ile bir ekipsiniz. Buranın yönetiminin başında bir kişi var. Temsil makamı bir tanedir. Türk milletinin iradesinin yansıdığı sandıktan sonra başkomutanı kim olacak, cumhurbaşkanı kim olacak ona karar verecektir. ‘Tek adam’ dedikleri anda Cumhuriyet Halk Partisi kendi geçmişine dönüp bakmalıdır. Bizim partimizin içerisinde, milletimizin içerisinde adam gibi adam çok fazladır. Tek adam değil, bizde çok adam vardır. Bu adamların içerisinde bir tanesi var ki adam gibi adamdır, onunda adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz yola beraber çıktık, bu yol milletin iradesiyle 16 Nisan’da ‘evet’le taçlanacak. Baskilli kardeşlerimiz tercihini ‘evet’ten yana kullanacak, inşallah Türkiye’ye istiklaline, istikbaline, istikrarına sahip çıkacak” ifadelerini kullandı.

Esnaflar ‘evet’ dedi

  Milletvekili Çalık, Kışla ve Akpınar’da esnaf ziyaretlerinde bulundu. Yoğun ilgi altında ziyaretlerde bulunan Çalık, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandumda evet için destek istedi.

  Esnafların ‘tabi ki kararımız evet’ söylemleriyle karşılaşan Çalık, esnaflarla ve vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.

 

“Yeni bir Türkiye’yi hep birlikte inşa edeceğiz”

  Çalık, daha sonra Toplum Gönüllüleri Birliği Derneğini ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni anlattı. Milletvekili Çalık, yeni bir Türkiye’yi milletle birlikte inşa etmek istediklerini söyledi.

  Devletin rejimiyle hiçbir problemlerinin olmadığını ancak hükümet sistemiyle problem yaşadıklarını dile getiren Çalık, “Parlamenter sisteme noktayı koyup, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle yolumuza devam etmek için milletin kararına başvuracağız. Bu çok önemli bir seçim, milletimiz tarihinde ilk kez kendisini yönetecek hükümetin sitemine karar verecek” diye konuştu.

  Çalık, İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar