Cenk Tosun Neden Gitmedi? Açıkladı

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Şampiyonlar Ligi'ni değerlendirirken Cenk Tosun'un neden transfer olmadığını da netleştirdi.

Cenk Tosun Neden Gitmedi? Açıkladı Spor

TARAFINDAN SAĞLANMIŞTIR

Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'nde deplasmanda Porto'yu mağlup etmesinin ardından Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

Sabah'a konuşan Orman, alınan zaferde oyuncularıyla ilgili olarak, ''Sahaya bakın, yeni oyuncu olarak bir tek Pepe vardı 11'de. Geriye kalanlar, geçen yıl birlikte oynamış, birbirini tanıyan, şampiyonluk yaşamış futbolcular? Kulübeye baktığınız zaman da Beşiktaş'a katkı sağlayacak, çok değerli isimler var?'' dedi.

''Adaletini, kalitesini ve deneyimini her zaman gösteriyor''

Şenol Güneş'in önemine vurgu yapan Fikret Orman, ''Şenol Güneş adaletini, kalitesini ve deneyimini her zaman gösteriyor. İnanıyorum ki Beşiktaş'ta çok güzel işler yapmaya devam edecek. Maç oynanırken, şunu hissettim ve gururlandım: Kazanabilirsin, kaybedebilirsin ama gol de yesen atma şansın var. Öndeyken, oyunu tolere şansın var. Bu güveni hissetmek çok önemli. Şampiyonlar Ligi'nde sadece bir maç kazandık. Başlangıç olması ve Porto'nun grupta favori gösterilmesi nedeniyle mutluyuz.'' dedi.

''UEFA'da final oynayan istikrarlı bir futbol oluşturursak...''

Türkiye ve İstanbul'un reklamı için başarı yakalamaları gerektiğini de belirten Orman, ''Her sene Şampiyonlar Ligi'nde gruptan çıkan, UEFA'da final oynayan istikrarlı bir futbol oluşturursak, hem İstanbul hem de Türkiye'nin reklamını yapmış oluruz. Barcelona'da Nou Camp'ta turlar vardı. Biz de Vodafone Park'ta Şeref Turu başlattık. İnanılmaz bir ilgi var. Dolmabahçe Sarayı ve Deniz Müzesi ile de anlaştık. İstanbul'a ne kadar turist gelirse, bizim de gelirimiz o kadar artacak.'' dedi.

Cenk Tosun neden gitmedi?

Cenk Tosun'la ilgili de konuşan başkan, ''Cenk, bizim için çok önemli bir futbolcu. Hem milli takım hem de Beşiktaş'taki performansından çok memnunuz. Cenk'in transferi, transfer sürecinin sonuna denk geldiği için gerçekleşmedi. Her zaman söylüyorum; Cenk için, Oğuzhan için onlara artı değer katacak bir durum oluşursa transferlerini netleştiririm. Marcelo'yu üzülerek sattım ama şartlar bunu gerektiriyordu'' ifadelerini kullandı.SABAH

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar