Büyükşehir Belediye Meclisi 15 Temmuz'u Lanetledi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı 12 Temmuz Çarşamba günü saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Büyükşehir Belediye Meclisi 15 Temmuz'u Lanetledi Güncel

Saat 14:00 de Belediye Meclis Salonunda başlayan meclis toplantısına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengül başkanlık etti.

15 TEMMUZ LANETLENDİ

Temmuz ayı meclis toplantısında ilk olarak ülkenin bekasına yönelik olarak 15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin 1. yıldönümünde Başkan Vekili Şefik Şengül tarafından  telin metni okundu.

Toplantıda 19-20 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen meclis toplantılarının karar özeti okunarak onaylanırken, bazı maddeler ertelendi,  bazı maddeler ilgili komisyonlara, bazı maddeler de bir sonraki birleşime bırakıldı.  

İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı ile  Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığının görev ve çalışma yönetmenliği taslağı mecliste onaylanırken, Belediye  idari teşkilat şemasındaki bazı değişiklilerde kabul edildi.

Yeşilyurt ilçesi Çarmuzu mahallesinde bulunan Soğuk Hava Deposu ve bakım atölyesinin yeniden Esenlik Ltd. Şti. AŞ'ye 10 yıllığına kiraya verilmesi kabul edildi.

TGV ve TRT' ye PROTOKOL KARŞILIĞINDA DAİRE

Yeşilyurt ilçesi Koyunoğlu mahallesinde bulunan Malatya Cazibe Merkezindeki iki adet dairenin Türkiye Gençlik Vakfına ve birinci kattaki bir dairenin de  TRT'ye protokol karşılığında kullanım hakkının verilmesi kabul edildi.

BAŞKAN ÇAKIR'A YETKİ VERİLDİ

Malatya merkez ve ilçeler muhtelif kanalizasyon hattı inşası için kredi kullanımı, Ultrasonik Debimetre alım işi için kredi kullanımı ile Kuyuönü ve Yapraklı HES tesislerinin kurulumunda kullanılmak üzere iller bankasından kredi alınması için Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.   

Dalbastı kirazında kaliteyi arttırmak ve kiraz sineği ile mücadele etmek için sunulan projede onaylanarak kabul edildi.

Temmuz Ayı Meclis Toplantısının 2. Birleşiminin 17 Temmuz Pazartesi Günü saat 14:00 de yapılması kararlaştırıldı.

MALATYA BİRLİK GAZETESİ

MALATYA BİRLİK GAZETESİ / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar